Integrācijas nometnē jaunieši repatrianti iepazīs Latvijas kultūru, vēsturi un tradīcijas

21.08.2009

Divdesmit pieci jaunieši no repatriantu ģimenēm no 24.augusta līdz 30.augustam vasaras integrācijas nometnē „Izkrāso Latviju!” iepazīs Latvijas kultūras dzīvi un dabu, apgūs latviešu tautas tradīcijas un vēsturi.


Nometni Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda projekta „Atbalsts repatriantiem – trešo valstu valstspiederīgajiem” ietvaros organizē Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) sadarbībā ar SIA „Convivium”.

Nometnē piedalīsies 25 jaunieši vecumā no 8 līdz 25 gadiem. Nometnes dalībniekiem būs iespēja iepazīt Latvijas kultūras dzīvi un dabu, apgūt latviešu tautas tradīcijas un vēsturi, apmeklējot Latvijas skaistākās un ievērojamākās vietas - Gaujas Nacionālo parku, Ventspils Piejūras parku, Ventas rumbu, Brīvdabas muzeju, Cēsu viduslaiku pils muzeju, Livonijas ordeņa pili, Ložmetējkalnu, Tīreļpurvu, Turaidas pili, citus muzejus un kultūras pieminekļus.

Katras dienas beigās Vakarēšanas pasākumos ekskursiju laikā redzēto, dzirdēto un sajusto nometnes dalībnieki varēs iestudēt priekšnesumos, atveidot Latvijas maketā, kā arī darboties dažādās radošās darbnīcās un daudzās citās aktivitātēs.

Integrācijas nometnes „Izkrāso Latviju!” mērķis ir veicināt repatriējušos jauniešu adaptēšanos un integrāciju latviskā vidē un sadzīvē. Tā ir iespēja palīdzēt jauniešiem iepazīt Latviju un pēc straujās izraušanās no ierastās vides likt viņiem sajusties kā starp savējiem.

Plašākai informācijai par integrācijas nometnes norisi lūdzam kontaktēties ar nometnes organizatori Lieni Valdmani – tālr. 29413280; e-pasts: liene.valdmane@gmail.com

Informācijai:
Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda projekts „Atbalsts repatriantiem – trešo valstu valstspiederīgajiem” tiek īstenots kopš šī gada 1.jūlija. Projekta laikā tiks veikts plašs darbību loks, lai pilnveidotu un uzlabotu iespējas saņemt medicīnisko, psiholoģisko un juridisko palīdzību un praktiski uzlabotu dzīves apstākļus maznodrošinātiem repatriantiem un to ģimenes locekļiem un veicinātu viņu iekļaušanos Latvijas sabiedrībā. Projekta kopējais finansējums ir 85 019 LVL.

Kontakti informācijai par projektu :
Projekta vadītāja Madara Miezīte-Bagātā
Tālr. 67829747; madara@pmlp.gov.lv


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ