Iekšlietu ministrija ir pirmrindniece budžeta izdevumu samazināšanā

31.08.2009

Atsaucoties uz plašsaziņas līdzekļos izskanējušo informāciju par to, ka valsts pārvaldē nav īstenoti ievērojami budžeta līdzekļu samazinājumi, iekšlietu ministre Linda Mūrniece norāda, ka uz Iekšlietu ministriju šie pārmetumi nevar tikt attiecināti, jo tā drīzāk ir vērtējama kā pirmrindniece budžeta izdevumu samazināšanā. Kopš valstī pasludināts taupības laiks, iekšlietu sistēmā ir panākts vairāk nekā 80 miljonu latu budžeta izdevumu samazinājums, salīdzinot ar 2007.gada budžetu.


L.Mūrniece uzsver, ka iekšlietu sistēmā šā gada laikā ir notikusi nežēlīga finanšu līdzekļu apcirpšana, vairāku padotības iestāžu apvienošana un likvidēšana, kā arī bez darba palikušo darbinieku skaits līdz gada beigām pārsniegs divus tūkstošus.

Tā, piemēram, Valsts policijā strādājošo skaits no 2008.gada janvāra līdz šā gada 1.septembrim sarucis par 1 787 cilvēkiem, no tiem 1 514 ir bijušas amatpersonas ar speciālajām dienesta pakāpēm. Kopumā iekšlietu sistēmā 2007.gadā tika nodarbināti 20 320 cilvēki, savukārt līdz šā gada nogalei iekšlietu sistēmā strādās par 2 294 darbiniekiem mazāk jeb nodarbināto skaits nedaudz pārsniegs 18 000.

Salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, iekšlietu sistēmas izdevumi līdz šā gada beigām būs samazināti teju par pusi – ja 2007.gadā atlīdzībai un citiem izdevumiem tika tērēts aptuveni 261 miljons latu, tad šajā gadā līdz gada beigām plānots iztērēt vien 179 miljonus latu, kas ir par 82 miljoniem latu mazāk. Savukārt 2010.gadā valsts budžetā plānots ietaupīt vēl aptuveni 17 miljonus latu.

Jau vēstīts, ka sākot jau ar 2008.gada nogali iekšlietu sistēmā notikušas vērienīgas strukturālās izmaiņas ar mērķi samazināt izdevumus, tajā pat laikā saglabājot efektīvu iekšlietu sistēmas iestāžu darbību. 2008.gada decembrī valsts aģentūru „IeM Sporta centrs” pievienoja „IeM Veselības un sociālo lietu aģentūrai”, savukārt šogad apvienotas valsts aģentūra „Materiālās rezerves” un Iekšlietu īpašumu valsts aģentūra, izveidojot divu iestāžu vietā vienu – Nodrošinājuma valsts aģentūru. Tāpat līdzekļu taupības nolūkā „IeM Sakaru centrs” šogad pievienots „IeM Informācijas centram”.

Iekšlietu ministrija arī atgādina, ka Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, Valsts robežsardze un Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde šogad pārgājušas uz reģionālo modeli, tādējādi ietaupot administratīvos izdevumus un optimizējot iestāžu darbu. Sākot ar šā gada 1.septembri, arī Valsts policija pāries uz reģionālo modeli.

2010.gadā paredzēts pabeigt Latvijas Policijas akadēmijas un Valsts policijas apvienības „Apsardze” likvidēšanas procesus.

Sagatavoja:
Sintija Virse
Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
Tālr.: 67219363, mob.tālr.: 26368442, sintija.virse@iem.gov.lv
Čiekurkalna 1.līnija 1, k-2, Rīga. LV 1026


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ