Jaunieši no repatriantu ģimenēm iepazīst Latviju aizraujošā nometnē "Izkrāso Latviju!"

01.09.2009

Ar milzum daudz pozitīvām emocijām un labi padarīta darba sajūtu noslēgusies pirmo reizi Latvijā rīkotā vasaras integrācijas nometne jauniešiem no repatriantu ģimenēm „Izkrāso Latviju!”.


Nometnes laikā no 24.augusta līdz 30.augustam divdesmit trīs jaunieši repatrianti vecumā no 6 līdz 25 gadiem apceļoja skaistākās un ievērojamākās Latvijas vietas, iepazina un apguva latviešu kultūru, tautas tradīcijas un vēsturi. Viņi paviesojās Cēsīs, Ventspilī, Kuldīgā, Jūrmalā, Rīgā un Siguldā, apskatot Turaidas pili, Cēsu viduslaiku pili, Livonijas ordeņa pili, Brīvdabas muzeju, Gaujas Nacionālo parku, Ventspils Piejūras parku, Ventas rumbu, Ložmetējkalnu, Tīreļpurvu, Cinevillu, kā arī citus muzejus un kultūras pieminekļus.

Vasaras integrācijas nometne „Izkrāso Latviju!” tika rīkota ar mērķi veicināt jauniešu repatriantu adaptēšanos un integrāciju latviskā vidē un sadzīvē. „Tas ir viens no labākajiem veidiem, kā palīdzēt šiem jauniešiem iepazīt Latviju un sajusties kā starp savējiem,” stāsta projekta vadītāja Madara Miezīte-Bagātā. Viņa arī skaidro, ka nometne „Izkrāso Latviju” tika veidota tā, lai bērni un jaunieši iepazītu Latviju, pašiem to izbaudot, redzot, izgaršojot un sajūtot. „Nometnes norises vietā Siguldā viesu namā “Brūveri” katru vakaru tika veidota Minilatvija – Latvijas makets, kas nedēļas sākumā bija liela, tukša Latvijas kontūra, bet katru dienu tika aizpildīta ar dienas iespaidiem un jaunajām zināšanām par Latviju, no dažādiem materiāliem veidojot dienā redzētās pilis, upes, muzejus un dzīvniekus. Tāpat katrs nometnes dalībnieks saņēma īpašu dienasgrāmatu, kur pierakstīt spilgtākos iespaidus un sajūtas par vienu aizraujošu, piedzīvojumiem bagātu nedēļu nu jau aizejošajā vasarā,” stāsta M.Miezīte-Bagātā.

Nometni Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda projekta „Atbalsts repatriantiem – trešo valstu valstspiederīgajiem” ietvaros organizēja Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde sadarbībā ar SIA „Convivium”.

Informācijai:
Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda projekts „Atbalsts repatriantiem – trešo valstu valstspiederīgajiem” tiek īstenots kopš šī gada 1.jūlija. Projekta laikā tiks veikts plašs darbību loks, lai pilnveidotu un uzlabotu iespējas saņemt medicīnisko, psiholoģisko un juridisko palīdzību un praktiski uzlabotu dzīves apstākļus maznodrošinātiem repatriantiem un to ģimenes locekļiem un veicinātu viņu iekļaušanos Latvijas sabiedrībā. Projekta kopējais finansējums ir 85 019 LVL

Papildus informācija:
projekta vadītāja Madara Miezīte-Bagātā
Tālr. 67829747; madara@pmlp.gov.lv


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ