Papildina policijas sniegto maksas pakalpojumu sarakstu

01.09.2009

Piesaistot privātpersonu rīkotajos publiskajos pasākumos kārtības uzturēšanai Valsts policijas darbiniekus ar dienesta suņiem vai dienesta zirgiem, organizatoriem turpmāk par to nāksies maksāt kā par policijas sniegtu maksas pakalpojumu.


To nosaka šodien, 1.septembrī, Ministru kabinetā pieņemtie grozījumi Valsts policijas maksas pakalpojumu cenrādī, kas paredz papildināt šo sarakstu, izdalot atsevišķi kā maksas pakalpojumu ne tikai policijas darbinieku un specializētā dienesta transporta iesaistīšanu kārtības nodrošināšanai privātpersonu rīkotajos publiskajos pasākumos, bet arī dienesta suņu un zirgu izmantošanu.

Turpmāk par dienesta zirga iesaistīšanu kārtības uzturēšanai šādos sarīkojumos organizatoriem nāksies maksāt 1,01 latu par katru stundu, savukārt speciāli apmācīto dienesta suņu izcenojums noteiks 50 santīmu stundā.

Tāpat valdības apstiprinātajā policijas maksas pakalpojumu cenrādī atsevišķs izcenojums noteikts arī dienesta motocikla un ūdens transportlīdzekļa izmantošanai privāto pasākumu apsardzei. Ja organizatori vēlēsies, lai policisti kārtību nodrošina ar saviem dienesta motocikliem, par to nāksies maksāt papildus 9,12 latus par katru stundu, bet tarifs policijas ūdens transportlīdzekļa izmantošanai būs 39,20 latu stundā.

Grozījumu nepieciešamību policijas pārstāvji skaidro ar to, ka līdz šim maksas pakalpojumu sarakstā bija iekļauts tikai izcenojums par dienesta transportlīdzekļa izmantošanu privātpersonu rīkotajos publiskajos pasākumos. Taču praksē kārtības uzturēšanai tiek iesaistītas ne tikai vieglās dienesta automašīnas, bet arī motocikli un ūdens transportlīdzekļi, par ko jāparedz diferencēta samaksa, jo arī uzturēšanas izdevumi ir atšķirīgi.

Šodienas sēdē ministri piekrituši papildināt policijas sniegto maksas pakalpojumu sarakstu, nosakot izcenojumu arī par dokumentu kopēšanu privātpersonu vajadzībām. Policija aprēķinājusi, ka katru gadu būtiski izdevumi rodas tādēļ, ka privātpersonu vajadzībām jāsagatavo liels skaits dokumentu kopiju no lietvedības lietām. Tā kā šādas dokumentu kopijas nav nepieciešamas Valsts policijas struktūrvienību darbībai, bet tiek izmantots policijas aprīkojums un papīrs, turpmāk policija par šo pakalpojumu varēs iekasēt no 4,2 līdz 7,6 santīmiem par katru lapu.

Plānots, ka pēc grozījumu stāšanās spēkā Valsts policijas ieņēmumi no sniegtajiem maksas pakalpojumiem 2010.gadā un turpmākajos gados varētu būt 293 511 latu, kas ir par 27 985 latiem vairāk nekā šogad apstiprinātajā plānā.

Likums „Par policiju” nosaka, ka Valsts policijas finanšu līdzekļus veido ne tikai dotācija no valsts budžeta, bet arī pašu ieņēmumi, kurus iegūst, noteiktā kārtībā slēdzot līgumus ar privātpersonām.

Sagatavoja:
Andrejs Rjabcevs
Iekšlietu ministrijas
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas
pārvaldes vecākais referents
tel.67219082, 26458928, andrejs.rjabcevs@iem.gov.lv
Čiekurkalna 1. līnija 1, k-2, Rīga, LV-1026


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ