Ceļu policijai ir jāmaina tēls

02.09.2009

Šodien, 2.septembrī, iekšlietu ministre Linda Mūrniece tikšanās laikā ar  jauno Valsts policijas (VP) Galvenās kārtības policijas pārvaldes Prevencijas pārvaldes Satiksmes uzraudzības biroja (SUB) priekšnieci Vinetu Mistri vienojās, ka, lai uzlabotu Ceļu policijas tēlu, turpmāk tai jākļūst par atbalstu iedzīvotājiem, nevis jākoncentrējas tikai uz sodīšanu par pārkāpumiem ceļu satiksmē.


"Galvenais mērķis ir atrast veidu, kā mainīt Ceļu policijas tēlu cilvēku acīs, jo tai ir jākļūst par atbalstu cilvēkiem, nevis tikai un vienīgi par to, kas soda. Svarīgi, ka tieši šī policijas struktūrvienība ir tā, kas rada iespaidu par visu Valsts policiju kopumā," uzsvēra ministre.

Tikšanās laikā tika pārrunāts arī jautājums par to, ka ceļu policijai jāiesaistās arī profilaktiskajos pasākumos un citu likumpārkāpumu novēršanā. "Ceļu policijai, paralēli ceļu satiksmes uzraudzīšanai un kontrolēšanai, jāstrādā kopā ar patruļpoliciju un jābrauc kopā uz notikumu vietām, kā piemēram, ģimenes skandāliem. Reģionālās policijas pārvaldēs šis process jau ir sākts, un man liekas, ka tas ir tieši tas, ko nepieciešams īstenot arī Rīgā - ceļu policisti būs universālie policisti, kas darīs visu un palīdzēs cilvēkiem," sacīja ministre.

Tāpat tika pārrunāti kukuļņemšanas gadījumi ceļu policijā un, pēc iekšlietu ministres teiktā, tie met ēnu arī uz visiem pārējiem policijas darbiniekiem, kuri godprātīgi pilda savus dienesta pienākumus. "Vineta Mistre ir apņēmības pilna šo problēmu risināt, stiprinot sadarbību ar  policijas struktūrvienībām, kas nodarbojas ar korupcijas izskaušanu policijā un, domāju, visdrīzākajā laikā arī šajā jomā mēs varam sagaidīt labus rezultātus. Protams, tas ir izdarāms ar darbu un ļoti stingru nostāju," uzsvēra ministre.

Sarunas laikā par korupcijas risku mazināšanu tika skarts jautājums arī par to, ka nepieciešams vairāk pievērst uzmanību arī tiem cilvēkiem, kuri veicina kukuļņemšanas procesu jeb transportlīdzekļu vadītājiem, kuri piedāvā naudu.

Sagatavoja:
Sintija Virse
Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
Tālr.: 67219363, Mob.tālr.: 26368442, sintija.virse@iem.gov.lv
Čiekurkalna 1.līnija 1, k-2, Rīga. LV 1026


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

1 komentārs

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ