Izmaksu ekonomijai IeM pati uzglabās dzērājšoferiem atņemtās automašīnas

02.09.2009

Iekšlietu ministrija (IeM) radusi risinājumu, kā optimizēt izmaksas, kas valstij rodas, atbilstoši likuma kārtībai, izņemot un glabājot spēkratus autovadītājiem, kuri aizturēti par transportlīdzekļu vadīšanu reibumā.

Lai samazinātu izdevumus, kas valstij rodas par, tā saucamo, aizturēto dzērājšoferu automašīnu uzglabāšanu speciālajos maksas stāvlaukumos, Iekšlietu ministrija radusi iespēju turpmāk Rīgā un Rīgas reģionā šos transportlīdzekļus novietot apsargātā zonā IeM administratīvā kompleksa teritorijā Čiekurkalnā.

Kā skaidro ministrijā, šāds lēmums nodrošina, ka būtiski mazinās izmaksu slogs valsts budžetā, jo nav nepieciešamība par šo pakalpojumu maksāt privātajām firmām. “Ir būtiski, lai savulaik pieņemtais lēmums atbrīvot satiksmi no transportlīdzekļiem, kurus vada reibumā esoši autovadītāji, bīstami apdraudot pārējos satiksmes dalībniekus, šajā krīzes budžeta situācijā nemazinātu mūsu struktūrvienību līdzekļus. Šis ir apsveicams risinājums, jo prognozējam līdzekļu ietaupījumu, sacīja iekšlietu ministre Linda Mūrniece.

Jau iepriekš IeM īstenojusi likumdošanas izmaiņas un uzlabojusi savu struktūrvienību darbu, veicinot iereibušiem autovadītājiem izņemto transportlīdzekļu apriti un samazinot glabājamo transportlīdzekļu skaitu Jau vēstīts, ka šādu transportlīdzekļu glabāšana prasa ievērojamus valsts budžeta līdzekļus, tāpēc Iekšlietu ministrija meklē risinājumus, kā samazināt šos tēriņus.

Tautā par “dzērājšoferiem” saukto autovadītāju izņemtos transportlīdzekļus, atbilstoši pastāvošajiem noteikumiem, visā Latvijas teritorijā glabā vairākos desmitos valsts un arī privātu autostāvlaukumu, kur par katru transportlīdzekli ik dienas IeM spiesta maksāt ievērojamas summas. Kopš 2005.gada, kad tika ieviestas dzīvē likumdošanas normas, kas cita starpā paredzēja arī transportlīdzekļu izņemšanu, aizturētajiem iereibušajiem autovadītājiem, sastāda protokolu, atsevišķos gadījumos vadītājam piemēro pat arestu, bet dzērāju šoferu automašīnas ar evakuatoru nekavējoties nogādā apsargātā stāvlaukumā. Šajā laikā kopumā izņemts 38 233 automašīnu (no 2006.g.1.janvāra līdz 2009.gada 2.septembrim).

Iereibušiem autovadītājiem izņemto transportlīdzekļu glabāšanas funkciju IeM padotības iestādes veic kopš 2006.gada 1.janvāra.

Šis ir tikai viens no pasākumiem, kas īstenots budžeta taupības nolūkā. Jau vēstīts, ka sākot jau ar 2008.gada nogali iekšlietu sistēmā notikušas vērienīgas strukturālās izmaiņas ar mērķi samazināt izdevumus, tajā pat laikā saglabājot efektīvu iekšlietu sistēmas iestāžu darbību. Līdzekļu taupības nolūkā Iekšlietu ministrija veikusi vairāku padotības iestāžu apvienošanu un likvidēšanu, bet likvidēto amata vietu skaits līdz gada beigām sasniegs aptuveni divus tūkstošus.
Tā, piemēram, Valsts policijā amata vietu skaits no 2008.gada janvāra līdz šā gada 1.septembrim sarucis par 1 787 amata vietām, no tām 1 514 amata vietas ir bijušas amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm.

 2007.gadā visā iekšlietu sistēmā tika nodarbināti 20 320 cilvēki, savukārt pēc iekšlietu sistēmas optimizācijas līdz šā gada nogalei amata vietu skaits būs samazināts par vairāk nekā diviem tūkstošiem.

Salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, iekšlietu sistēmas izdevumi līdz šā gada beigām būs samazināti teju par pusi – ja 2007.gadā atlīdzībai un citiem izdevumiem tika tērēts aptuveni 261 miljons latu, tad šajā gadā līdz gada beigām plānots iztērēt vien 179 miljonus latu, kas ir par 82 miljoniem latu mazāk. 2010.gadā valsts budžetā plānots ietaupīt vēl aptuveni 17 miljonus latu.

2008.gada decembrī notika arī valsts aģentūru „IeM Sporta centrs” apvienošana ar „IeM Veselības un sociālo lietu aģentūrai”, savukārt šogad apvienotas valsts aģentūra „Materiālās rezerves” un Iekšlietu īpašumu valsts aģentūra, izveidojot divu iestāžu vietā vienu – Nodrošinājuma valsts aģentūru. Tāpat līdzekļu taupības nolūkā „IeM Sakaru centrs” šogad pievienots „IeM Informācijas centram”. Bez tam 2010.gadā paredzēts pabeigt Latvijas Policijas akadēmijas un Valsts policijas apvienības „Apsardze” likvidēšanas procesus, kas arī dotu būtisku ietaupījumu.


Sagatavoja:
Mareks Matisons
 
Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas
Pārvaldes vecākais referents
Tālr.: 67219213, Mob.tālr.: 28698184
mareks.matisons@iem.gov.lv
www.iem.gov.lv; twitter.com/IeM_gov_lv 


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ