1.septembrī glābēji palīdz nelaimē nonākušiem bērniem

02.09.2009

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests aicina vecākus rūpēties par saviem bērniem un neatstāt tos bez uzraudzības, jo lielākā daļa traģēdiju notiek tikai tādēļ, ka bērni nav bijuši pieskatīti. Arī pirmajā mācību gada dienā glābējiem nācies sniegt palīdzību trīs bērniem - kāda meitenīte bija jānoceļ no koka, kur pati bija uzrāpusies, un netika lejā, bet divos gadījumos nācies atvērt durvis, jo bērni bija atstāti vieni bez uzraudzības.


Vakar ap pulksten 15 VUGD saņēma informāciju, ka Rīgā, Kvēles ielā, kokā uzrāpusies astoņus gadus veca meitenīte, kura pati netiek lejā. Glābēji ar kāpnēm nocēla bērnu zemē no apmēram piecu metru augstuma un viņai nekas nekaiš. Taču pārsteidzoši ir tas, ka, pēc bērnu teiktā, meitenīte kokā pavadījusi vairāk nekā stundu, bet pieaugušo tuvumā nav bijis un arī glābējus izsaukusi paši bērni.

Savukārt ap pulksten 22.30 tika saņemts izsaukums uz Rāznas ielu Rīgā. Pārnākot mājās, vecāki netika savā dzīvoklī, jo mājās bija atstāts 8 gadus vecs bērns, kurš neatsaucās uz vecāku klauvēšanu pie durvīm. Bija nepieciešams atvērt durvis, lai pārliecinātos, ka ar bērnu nekas ļauns nav atgadījies. Glābēji dzīvoklī iekļuva pa logu un no iekšpuses atvēra durvis. Kā izrādījās, bērns bija atstāts dzīvoklī viens pats un tik cieši iemidzis, ka nedzirdēja klauvēšanu.

Līdzīgs gadījums reģistrēts arī Rēzeknē, kur ugunsdzēsēju glābēji ap pulksten 4 no rīta saņēma informāciju, ka Dārza ielā nepieciešams iekļūt kādā dzīvoklī. Šīs mājas iedzīvotāji rīta agrumā bija saklausījuši ilgstoši skaļi raudam bērnu un satraukušies, kas ar viņu noticis. Tā kā dzīvokļa durvis neviens nevēra vaļā, iedzīvotāji bija ziņojuši policijai. Atverot durvis, glābēji konstatēja, ka mājās viens pats ir atstāts četrus gadus vecs bērns, kurš pamodies un sācis raudāt. Policija palika notikuma vietā noskaidrot, kur ir bērna vecāki un kādēļ viņš atstāts bez uzraudzības.

Šoreiz visi gadījumi ir beigušies veiksmīgi, taču VUGD aicina vecākus rūpīgāk uzraudzīt savas atvases, jo statistika rāda, ka lielākā daļa traģēdiju ar ugunsgrēkos bojā gājušiem vai cietušiem bērniem notikušas tikai tādēļ, ka bērni atstāti bez uzraudzības. Tāpat iedzīvotāji tiek aicināti nekavējoties zvanīt pa tālruni 112 un informēt operatīvos dienestus, ja redzam, ka tiek apdraudēta bērna dzīvība vai veselība.

Sagatavoja:
Inga Vetere,
VUGD Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas priekšniece
26183300, 67075841
inga.vetere@vugd.gov.lv


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ