Piedalās starptautiskās mācības Baltkrievijā

07.09.2009

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāvji 9. septembrī piedalīsies starptautiskās mācībā ES projekta "Reģionālā potenciāla stiprināšana brīdināšanas un reaģēšanas jomā ķīmiskās avārijās ar pārrobežu sekām Baltkrievijas – Latvijas – Lietuvas reģionā" ietvaros.


Starptautiskajās mācībās Baltkrievijā piedalīsies deviņi VUGD Rīgas reģiona pārvaldes daļu ugunsdzēsēji glābēji ar savu aprīkojumu – autocisternu un tehnisko automobili.

Saskaņā ar plānoto scenāriju, Baltkrievijas teritorijā uzņēmumā „Grodno Azot” notikusi avārija un no 10 000 m3 liela rezervāra noplūst amonjaks. Apdraudēta ir arī Lietuvas teritorija. Savukārt pēcpusdienā sakarā ar avāriju tiek pārdzīti vilcieni ar ķimikālijām uz citām vietām, un Baltkrievijā netālu no dzelzceļa stacijas Porečje ir notikusi vilciena avārija, kuras rezultātā ir izcēlies ugunsgrēks un notikusi sālsskābes noplūde. Iedzīvotāji, kuri dzīvo Porečje tuvumā ir apdraudēti. Tas ir sākotnējais triju valstu kopīgi izstrādātais mācību scenārijs, taču jābūt gataviem, ka notikumu gaitā šis scenārijs tiks papildināts ar jaunām, negaidītām un sarežģītām situācijām. Latvijas glābēju galvenais uzdevums būs veikt dekontamināciju (pasākumi cilvēku un īpašuma attīrīšanai no piesār­ņojuma).

Šīs mācības pilnībā tiek atmaksātas no ES projektam "Reģionālā potenciāla stiprināšana brīdināšanas un reaģēšanas jomā ķīmiskās avārijās ar pārrobežu sekām Baltkrievijas – Latvijas – Lietuvas reģionā" piešķirtajiem līdzekļiem.

Sagatavoja:
Inga Vetere,
VUGD Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas priekšniece
Tel.67075871, 26183300
e-pasts: inga.vetere@vugd.gov.lv


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ