IeM plāno atteikties no diviem īpašumiem pierobežā

10.09.2009

Tā kā pēc pievienošanās Šengenas zonai ir mainījusies kārtība, kādā Valsts robežsardze uzrauga Latvijas un Igaunijas robežu, Iekšlietu ministrija plāno atteikties no diviem nevajadzīgiem nekustamiem īpašumiem pierobežā.


To nosaka Iekšlietu ministrijas izstrādātais un šodien, 10.septembrī, Valsts sekretāru sanāksmē izsludinātais Ministru kabineta rīkojuma projekts par Ipiķu pagastā esošā nekustamā īpašuma „Muita” un bijušā robežkontroles punkta Veclaicenes pagastā nodošanu pašvaldību īpašumā.
Šobrīd valstij piederošais Rūjienas novada Ipiķu pagastā esošais nekustamais īpašums „Muita” sastāv no gandrīz 2,5 hektāriem liela zemes gabala, savukārt Alūksnes novada Veclaicenes pagastā esošajā īpašumā „Veclaicene” ietilpst ne vien gandrīz 4 hektāri zemes, bet arī septiņas būves, to skaitā arī administratīvā ēka, saimniecības ēka, nojumes un palīgēkas. Abi īpašumi vairs nav nepieciešami nedz Valsts robežsardzei savu funkciju veikšanai, nedz arī kādam citam Iekšlietu ministrijas dienestam, tāpēc tos abus plānots atdot bez atlīdzības pašvaldību rīcībā.

Rūjienas novada dome jau paudusi gatavību īpašumu pārņemt un izmantot tūrisma pakalpojumu sniegšanai, savukārt Alūksnes novada dome bijušā robežkontroles punkta ēkā iecerējusi izvietot struktūrvienības, iestādes un komercsabiedrības.

Iecere vēl jāsaskaņo ar Finanšu ministriju, Tieslietu ministriju, Ekonomikas ministriju, Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministriju, kā arī Latvijas Pašvaldību savienību, bet pēc saskaņošanas par to vēl jālemj valdībai.

 

Sagatavoja:
Andrejs Rjabcevs
Iekšlietu ministrijas
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas pārvaldes vecākais referents
tel.67219082, 26458928, andrejs.rjabcevs@iem.gov.lv


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ