Apstiprina jauno Civilās aizsardzības plānu

15.09.2009

Ministru kabinets šodien, 15.septembrī, izskatījis un apstiprinājis Iekšlietu ministrijas sagatavoto Civilās aizsardzības plānu, kurā noteikti preventīvie, gatavības, reaģēšanas un seku likvidēšanas neatliekamie pasākumi valsts un reģionāla mēroga katastrofu, kā arī militāra iebrukuma vai kara gadījumā.


Plāna uzdevums ir panākt vadības, glābšanas dienesta un attiecīgo institūciju saskaņotu rīcību, sniedzot palīdzību iedzīvotājiem un likvidējot sekas iespējamo katastrofu, militāra iebrukuma vai kara gadījumā.

Kā norāda plāna izstrādātāji, izstrādes gaitā eksperti ir apzinājuši valstī iespējamos apdraudējuma veidus un atbilstoši tiem noteikta katras valsts institūcijas, pašvaldību un glābšanas dienestu rīcība, veicot preventīvos, gatavības, reaģēšanas un seku likvidēšanas neatliekamos pasākumus. Starp iespējamiem apdraudējumiem plānā minētas gan dabas kataklizmas kā spēcīgas vētras, lietusgāzes, snigšana, apledojums, puteņi, zemestrīce, plūdi, kā arī mežu un kūdras purvu ugunsgrēki, gan arī cilvēku rīcības dēļ radušās ārkārtas situācijas – bīstamo vai radioaktīvo vielu noplūde, vērienīgi transportlīdzekļu negadījumi, avārijas siltumapgādes, ūdensapgādes un gāzes padeves sistēmās, elektrotīklu bojājumi, bīstamu infekcijas slimību uzliesmojumi cilvēkiem, dzīvniekiem vai augiem, sabiedriskās nekārtības un terora akti, kā arī bruņoti konflikti pierobežā vai iekšzemē.

Valsts Civilās aizsardzības plāns tiek pārstrādāts katru gadu, ņemot vērā civilās aizsardzības sistēmas pilnveidošanu, valsts aizsardzības sistēmas attīstību, kā arī iespējamo draudu analīzi. Saskaņā ar Civilās aizsardzības likumu, visas civilās aizsardzības sistēmas galvenie uzdevumi ir veikt katastrofu pārvaldīšanu, sniegt palīdzību cietušajiem, mazināt iespējamo katastrofu radīto kaitējumu cilvēkiem, īpašumam un videi, kā arī atbalstīt ar resursiem Nacionālos Bruņotos spēkus kara vai militāra iebrukuma gadījumā.

Civilās aizsardzības plāns un tā pielikumi interesentiem pieejami pievienotajos failos.

Sagatavoja:
Andrejs Rjabcevs
Iekšlietu ministrijas
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas pārvaldes vecākais referents
tel.67219082, 26458928, andrejs.rjabcevs@iem.gov.lv

Pievienotie faili


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ