Aicina makšķerniekus būt uzmanīgiem uz ūdens

15.09.2009

Lai arī daudziem ir maldīgs priekšstats, ka nelaimes gadījumos uz ūdens cilvēki iet bojā tikai peldsezonas laikā vai arī tad, kad ūdens krātuves klāj ledus, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests aicina īpaši uzmanīgiem būt makšķerniekiem, jo rudenī visbiežāk nelaimes gadījumi notiek ar tieši ar makšķerniekiem.


Tā, piemēram, vakar, 14.septembrī, Valmieras novadā Brandeļu ezerā atrasts noslīcis apmēram 48 gadus vecs vīrietis, kurš, makšķerējot no laivas, bija iekritis ūdenī un noslīcis. Līdzīgs gadījums bija arī Dagdas novadā Biržu ezerā.

Kā norāda VUGD, vēsākā laikā makšķernieki ir siltāk saģērbušies un, iekrītot ūdenī, apģērbs samirkst, kļūst smags un pat labam peldētājam ir gandrīz neiespējami tikt krastā. Vienīgais, kas šādos gadījumos var palīdzēt, ir glābšanas vestes. Lai arī pieredzējuši makšķernieki mēdz atrunāties, ka visu dzīvi ir braukuši ar laivām, makšķerējuši, varbūt pat kādreiz iegāzušies ūdenī, bet nekas ļauns nav noticis, kā uzsver glābēji, lielas traģēdijas var notikt ar jebkuru un papildus piesardzība kādam var nosargāt dzīvību.

Šogad Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta ūdenslīdēji no ūdens krātuvēm ir izcēluši jau 84 noslīkušus cilvēkus, tajā skaitā septiņus bērnus. Septembrī šādi glābšanas darbi veikti četras reizes. Salīdzinoši gan 2008.gada, gan 2007.gada septembrī un oktobrī glābēji ūdenskrātuvēs meklēja 13 noslīkušos.

VUGD aicina – ja braucat ar laivu vai nodarbojaties ar kādu ūdens sportu, neaizmirstiet uzvilkt glābšanas vestes. Savukārt nelaimes aculieciniekus aicina nekavējoties izsaukt glābējus pa tālruni 112, norādot iespējami precīzi nelaimes vietas koordinātes un piebraukšanas iespējas.


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ