VUGD un speciālās pretterosisma vienības piedalās mācībās lidostā "Rīga"

21.09.2009

Ceturtdien, 17.septembrī, VAS "Starptautiskā lidosta "Rīga"" notika lielākās šā gada ārkārtas situāciju kompleksās mācības, kurās piedalījās vairāk nekā 200 pārstāvju no atbildīgajām valsts institūcijām un starptautiskās lidostas "Rīga".


Komplekso mācību mērķis bija pārbaudīt sadarbības efektivitāti starp starptautiskās lidostas "Rīga" krīzes novēršanas grupām un ārkārtas situācijās iesaistītajām valsts institūcijām.

Mācībās piedalījās starptautiskās lidostas "Rīga" krīzes novēršanas grupas, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, Katastrofu medicīnas centrs un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta brigādes no Rīgas un Jūrmalas, Drošības policijas Pretterorisma centrs, Valsts policijas pretterorisma vienība "OMEGA" un Nacionālo bruņoto spēku Speciālo uzdevumu vienība, kā arī statistu lomā iejutās Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžas kadeti.

Dažādas ārkārtas situāciju simulācijas starptautiskā lidosta "Rīga" organizē vairākas reizes gadā ar mērķi nodrošināt un pilnveidot personāla sagatavotību reaģēšanai ārkārtas situācijās. Aizvadītās mācības bija lielākās pēdējo divu gadu laikā organizētās simulāciju treniņš starptautiskajā lidostā "Rīga". Atbildīgās valsts institūcijas atzinīgi vērtē iespēju piedalīties starptautiskās lidostas "Rīga" organizētajās mācībās, kas ļāva pārbaudīt prasmes un uzlabot savstarpējo sadarbību.

Mācības starptautiskajā lidostā “Rīga" norisinājās visu dienu un to laikā tika simulētas deviņas ārkārtas situāciju mācību epizodes, to vidū: gaisa kuģa dzēšana un cilvēku evakuācija no gaisa kuģa, ķīlnieku krīze un ugunsgrēks lidostas ēkā ar cietušo evakuāciju, viegli uzliesmojošu vielu dzēšana un ķīlnieku krīze gaisa kuģī.

Ārkārtas situāciju mācības neietekmēja starptautiskās lidostas “Rīga" pasažieru apkalpošanu un avio satiksmi.

Informāciju sagatavoja
Mārtiņš Langrāts,
VAS "Starptautiskā lidosta ''Rīga""
preses sekretārs.

Pievienotās saites


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ