Izceļojot no Latvijas, transportlīdzekļiem nepieciešama derīga tehniskā apskate

23.09.2009

Valsts robežsardze atgādina, ka pagaidu atļauja piedalīties satiksmē autovadītājiem nedod tiesības ar transportlīdzekli šķērsot valsts robežu un izceļot no Latvijas, kā to pēdējās dienās mēģinājuši jau vairāki iedzīvotāji.


Vakar, 22.septembrī, Valsts robežsardzes Ludzas pārvaldes robežsargi aizturēja kārtējo Latvijas pilsoni, kurš ar transportlīdzekli caur Grebņevas robežkontroles punktu mēģināja izceļot no Latvijas. Latvijas Republikas valsts piederīgajam nebija nokārtotas visas formalitātes, lai ar transportlīdzekli varētu izbraukt no valsts – transportlīdzeklim nebija derīgas valsts tehniskās apskates, bet tās vietā persona uzrādīja Ceļu satiksmes drošības direkcijas izsniegtu pagaidu atļauju piedalīties ceļu satiksmē.

Valsts robežsardzes amatpersonas ik mēnesi aiztur vidēji 25 līdz 30 Latvijas valsts piederīgos, kuri ar pagaidu atļauju piedalīties ceļu satiksmē mēģina izceļot no Latvijas. Septembrī Valsts robežsardzes amatpersonas ir konstatējušas 15 šādus gadījumus, savukārt kopš gada sākuma Valsts robežsardzes amatpersonas valstī ir atgriezušas jau 227 Latvijas valsts piederīgos, kuri ar pagaidu atļauju piedalīties ceļu satiksmē mēģina izceļot no valsts.

Saskaņā ar Ceļu satiksmes likumu, kārtību, kādā tiek veikta transportlīdzekļu valsts tehniskā apskate un transportlīdzekļu tehniskā kontrole uz ceļiem, nosaka Ministru kabinets, savukārt atbilstoši Ministru kabineta 2004.gada 29.aprīļa noteikumu Nr. 466 "Noteikumi par transportlīdzekļu valsts tehnisko apskati un tehnisko kontroli uz ceļiem" 23.pantam: ja transportlīdzeklim pamatpārbaudē konstatēti trūkumi vai bojājumi, kas novērtējami ar 2.vērtējumu, tam tiek dota pagaidu atļauja 30 dienas piedalīties ceļu satiksmē, taču šī atļauja piedalīties ceļu satiksmē darbojas tikai Latvijas valsts teritorijā.

Valsts robežsardze atgādina, ka pagaidu atļauja piedalīties ceļu satiksmē nedod tiesības ar transportlīdzekli šķērsot valsts robežu un izceļot no Latvijas.

Informāciju sagatavoja:
Kristīne Pētersone,
Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes
Preses un sabiedrisko attiecību dienesta galvenā inspektore,
tālrunis 67075739, 28364592, kristine.petersone@rs.gov.lv.


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

1 komentārs

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ