IeM spartakiādē šobrīd labākie rezultāti Valsts policijai

29.09.2009

Iekšlietu ministrijas dienestu darbinieki pagājušajā nedēļas nogalē aizvadījuši vieglatlētikas krosa sacensības, kas ik gadu notiek ministrijas darbinieku spartakiādes ietvaros. Lai arī pagaidām sacensības notikušas tikai četrās spartakiādes disciplīnās, labākos rezultātus uzrāda Valsts policijas sportisti, kam seko Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta komandas.

Kā skaidroja IeM Veselības un sociālo lietu valsts aģentūras Sporta un izglītības nodaļas instruktors Tālis Lukjanskis, iekšlietu sistēmas darbinieku spartakiāde norisinās gandrīz visa gada garumā un katru mēnesi ir paredzēti pārbaudījumi citā disciplīnā. Līdz šim komandas no Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Drošības policijas, Latvijas Policijas akadēmijas un Valsts policijas (apvienotā Valsts policijas komanda un VP Rīgas reģiona pārvaldes komanda) mērojušās spēkiem basketbolā, peldēšanā, volejbolā un vieglatlētikas krosā. Vēl iecerēti pārbaudījumi futbolā telpās un šaušanā mērķī, kur piedalās gan individuāli sportisti, gan tiek vērtēts komandas sniegums. Sākotnēji bija iecerēts vasarā rīkot arī jau par tradicionālām kļuvušās iekšlietu sistēmas darbinieku sporta spēles Kandavā, taču ierobežoto budžeta līdzekļu dēļ šogad no šīs ieceres nācies atteikties.

Finansējuma trūkuma dēļ šogad samazinājies arī dalībnieku skaits spartakiādē, jo budžeta līdzekļu ekonomijas dēļ savu komandu nav spējusi pieteikt Valsts robežsardze, savukārt komanda no Policijas akadēmijas sacensībās piedalās pēdējo gadu, jo saistībā ar uzsākto sistēmas reorganizāciju akadēmiju iecerēts ar nākamā gada 1.janvāri likvidēt. „Tomēr aptuveni 90 procentu no visiem sportistiem paliek nemainīga un tie, kas uzrādīja labus rezultātus iepriekšējos gados, piedalās arī šogad. Jaunu dalībnieku klāt nāk ļoti maz,” norāda sporta instruktors T.Lukjanskis. Arī pagājušajā nedēļā Šmerļa trasē notikušajā vieglatlētikas krosa labāko laiku uzrādītāju vārdi jau labi pazīstami tiem, kas seko līdzi sporta norisēm iekšlietu sistēmā: 1000 metru distancē sievietēm labāko laiku 3:03 uzrādīja T.Varša (VP Rīgas RP komanda), vīriešu konkurencē vecumā pēc 41 gada visātrāk šo distanci veica VUGD komandas pārstāvis A.Zunda (2:54), savukārt 3000 metru distancē vīriešiem labākais rezultāts 9:05 bija Valsts policijas pārstāvim R.Bareikam.

Vienlaikus ar Iekšlietu ministrijas darbinieku spartakiādes vieglatlētikas krosa sacensībām pagājušās nedēļas nogalē notika arī Valsts policijas spartakiādes vieglatlētikas krosa sacensības. Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, kad sacensībās piedalījās aptuveni 150 līdz 170 dalībnieku no 30 komandām trīs apakšlīgās, šogad spēkiem mērojās tikai nedaudz vairāk par 60 dalībniekiem no septiņām Valsts policijas izlasēm – komandām no katra jaunizveidotā reģiona, kā arī Centrālā aparāta un Policijas koledžas darbinieki. „Šīs bija pirmās sacensības, kuras tika rīkotas pēc šoruden veiktās Valsts policijas reģionālās reformas, līdz ar to nācās nedaudz mainīt sacensību norises gaitu. Šogad reģionu pārvaldes jau pašas bija izveidojušas komandas no tiem darbiniekiem, kas iepriekšējos gados uzrādīja labākos rezultātus, tāpēc kopumā radās iespaids, ka komandas uz šejieni atbrauc jau daudz labāk sagatavotas,” skaidro T.Lukjanskis.

Iekšlietu ministrijas un Valsts policijas darbinieku spartakiādu mērķis ir pilnveidot darbinieku fizisko un speciālo sagatavotību, sekmēt militāri lietišķo sporta veidu attīstību, veicināt darbinieku veselības nostiprināšanu, viņu darba spēju atjaunošanu un uzlabošanu, kā arī noskaidrot spēcīgākos sporta kolektīvus un labākos sportistus, lai veidotu ministrijas izlases komandas un dalībniekus startiem pasaules un Eiropas policijas čempionātos vai citās rīkotajās sacensībās.

Pilni spartakiādes komandu un individuālie rezultāti pieejami Veselības un sociālie lietu valsts aģentūras mājaslapā internetā: www.vslva.iem.gov.lv/lat/sportacentrs_4.html.


 

Sagatavoja:
Andrejs Rjabcevs
Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas pārvaldes vecākais referents
tel.67219082, 26458928, andrejs.rjabcevs@iem.gov.lv
Čiekurkalna 1. līnija 1, k-2, Rīga, LV-1026


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ