Sagatavoti grozījumi Nacionālās drošības likumā

01.10.2009

Ievērojot Eiropas Savienības direktīvu par nepieciešamību apzināt un noteikt visai ES infrastruktūrai kritiski nozīmīgus objektus, Iekšlietu ministrija sagatavojusi un šodien, 1.oktobrī, saskaņošanai ar citām institūcijām Valsts sekretāru sanāksmē pieteikusi likumprojektu par grozījumiem Nacionālās drošības likumā.


Tajā cita starpā paredzēts, ka turpmāk Ministru kabinets apstiprinās ne tikai nacionālajai drošībai svarīgu objektu kopumu, bet arī Eiropas kritiskās infrastruktūras objektus, kā arī noteiks to apzināšanas, drošības pasākumu plānošanas un īstenošanas kārtību.

Ja likumprojekts tiks apstiprināts Ministru kabinetā un Saeimā, kritiskās infrastruktūras objektus turpmāk klasificēs trīs svarīguma kategorijās, atsevišķi nosakot objektus, kuru iznīcināšana vai darbības spēju samazināšana būtiski apdraud vai apgrūtina valsts pārvaldīšanu un sabiedrības drošību, kā arī pašvaldību darbību vai nozaru pārvaldīšanu. Tāpat atsevišķus objektus varēs noteikt kā Eiropas kritisko infrastruktūru, kuras darbības traucējumi vai iznīcināšana būtiski ietekmētu vismaz divas Eiropas Savienības dalībvalstis.

Likumprojekts sagatavots Nacionālās drošības starpinstitūciju komisijā, kurā bez Iekšlietu ministrijas un tās padotībā esošajām iestādēm vēl darbojas pārstāvji no citām ar valsts drošību saistītajām ministrijām, Satversmes aizsardzības biroja, Nacionālajiem Bruņotajiem spēkiem, Latvijas Bankas, kā arī Militārās izlūkošanas un drošības dienesta. Tāpat konsultācijas notikušas arī ar speciālistiem no VAS „Starptautiskā lidosta „Rīga””, VAS „Latvijas Dzelzceļš”, VAS „Latvijas Jūras administrācija”, kā arī ekspertiem no Eiropas Komisijas, Vācijas, Nīderlandes, Zviedrijas un Šveices.

Kritiskās infrastruktūras objekti ir Latvijas Republikā izvietoti objekti, sistēmas vai to daļas, kuras ir būtiskas, lai nodrošinātu svarīgu sabiedrības funkciju darbību, cilvēku veselības aizsardzību, drošību un cilvēku ekonomisko vai sociālo labklājību un kuru darbības traucējumi vai iznīcināšana būtiski ietekmētu valsts funkciju īstenošanu. Informācija par kritiskās infrastruktūras objektu un drošības pasākumus reglamentējošajiem dokumentiem ir klasificēta un tai ar likumu ir noteikts ierobežotas pieejamības statuss.

Sagatavoja:
Andrejs Rjabcevs
Iekšlietu ministrijas
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas pārvaldes vecākais referents
tel.67219082, 26458928, andrejs.rjabcevs@iem.gov.lv


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ