VUGD informē par drošības pasākumiem vētras laikā

14.10.2009

Ņemot vērā, ka 14.oktobra rīts sācies ar spēcīgām vēja brāzmām, kas var apdraudēt cilvēku drošību un īpašumu, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests iedzīvotājiem atgādina, kas būtu jāievēro stipra vēja un vētras laikā, lai pasargātu sevi un citus.


Lai pasargātu sevi un citus, VUGD aicina iedzīvotājus:

  • Bez īpašas nepieciešamības neej ārpus telpām, kā arī atturi no pastaigām bērnus, vecus cilvēkus vai invalīdus;
  • Esi gatavs elektroenerģijas padeves pārtraukumiem jau laikus! Sagatavo kabatas lukturus un ievieto radiouztvērējos baterijas, neaizmirsti uzlādēt mobilo tālruni!
  • Nenovieto transportlīdzekļus zem kokiem, pie celtniecības sastatnēm, reklāmu stendiem un tamlīdzīgām konstrukcijām;
  • Stipra vēja brāzmu brīžos neuzturies loga tuvumā. Blakus esošo koku zari un citi priekšmeti vētras laikā var izsist logu rūtis un izraisīt traumas;
  • Aizver logus, durvis, bēniņu lūkas. Daudzdzīvokļu mājās novāc vai nostiprini priekšmetus uz balkoniem. Lauku māju pagalmos nostiprini saimniecības lietas, neved laukā mājdzīvniekus. 
  • Nelieto lietussargu – tas apgrūtina redzamību, pastiprināti uztver vēja brāzmas un var savainot citus cilvēkus.

Pieredze diemžēl liecina, ka daudzi cilvēki vētras laikā pat speciāli dodas uz jūras krastu, lai apskatītu šo dabas stihiju, nereti ņemot līdz pat mazus bērnus. Atcerēsimies, ka tas ir bīstami, un izvērtēsim, vai šī ziņkāres apmierināšana ir dzīvības vērta!

Tā kā meteorologi  prognozē, ka dienas gaitā vējš vēl pieņemsies spēkā,  VUGD aicina vecākus, ja iespējams, pēc skolas sagaidīt bērnus un pavadīt līdz mājām pat tad, ja viņi šo ceļu parasti veic patstāvīgi.

Ja ir nogāzušies vai aizlūzuši koki, kas traucē ceļu satiksmi vai apdraud cilvēku dzīvību, pārrauti vadi, notikusi avārija vai cits negadījums, zvani Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam pa tālruni 112. Savukārt ja nolūzušais koks ir nokritis pagalmā, ielas malā, netiek apdraudēta cilvēku dzīvība vai veselība, tad talkā ir jāaicina komunālie dienesti.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests šorīt jau pirms plkst. 7 izbrauca uz pirmajiem glābšanas darbiem, kas saistīti ar vētras seku likvidēšanu. Šosejas Rīga-Ventspils 51.km bija nolūzis koks, kas uzkritis uz ceļa braucamās daļas un traucēja satiksmi, tāpat Rīgā, Vecmilgrāvja 1.līnijā un Kurzemes prospektā bija nolūzis koks uzkritis uz automašīnas, arī Slokas un Sējas ielā koks aizšķērso ceļa brauktuvi, savukārt Brīvības ielā bija atrauts jumta segums, kas apdraudēja garāmgājējus. Veikto glābšanas darbu un jaunu izsaukumu skaits aizvien papildinās.

Sagatavoja:
Inga Vetere,
VUGD Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas priekšniece
Tālr.67075871, mob.26183300,
inga.vetere@vugd.gov.lv


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ