L.Mūrniece tiekas ar Rīgas mēru N.Ušakovu un pārrunā aktuālākās problēmas drošības jomā galvaspilsētā

16.10.2009

Šodien, 16.oktobrī, iekšlietu ministre Linda Mūrniece tikās ar Rīgas domes priekšsēdētāju Nilu Ušakovu. Sarunas laikā amatpersonas apsprieda pašvaldības un Valsts policijas sadarbību, kā arī problēmas, kas skar gan Rīgu, gan valsti kopumā un kuru atrisināšanai nepieciešama pašvaldības un ministrijas sadarbība.


Kā vienu no svarīgiem jautājumiem domes priekšsēdētājs minēja atļauto narkotisko vielu tirdzniecību. Viņš aicināja ministriju sadarboties un izstrādāt priekšlikumus aizliegto vielu saraksta papildināšanai. Rīgā šī problēma ir ļoti aktuāla un no bērnu vecāku un skolu pedagogu puses bieži skan sūdzības par to, ka bērniem ir iespēja iegādāties vielas, kuras ar likumu nav aizliegts tirgot, bet kuras iedarbojas tāpat kā aizliegtās narkotiskās vielas.

Puses vienojās, ka Iekšlietu ministrija sadarbībā ar Veselības ministriju sagatavos priekšlikumus aizliegto vielu saraksta papildināšanai, savukārt pašvaldības policija sniegs informāciju par vietām Rīgā, kur šādas vielas ir iespējams iegādāties.

Nils Ušakovs pateicās iekšlietu ministrei par sadarbību cīņā ar negodīgajām izklaides iestādēm, kurās tiek apkrāpti tūristi. Pateicoties šai sadarbībai, ir veiktas izmaiņas normatīvajos aktos, kas ļauj efektīvāk cīnīties pret šo parādību.

Tika apspriests arī jautājums par pašvaldības policijas darbinieku atalgojumu un sociālajām garantijām. Pašlaik valsts normatīvie akti liedz iespēju veikt pašvaldības policijas darbinieku medicīnisko un dzīvības apdrošināšanu, kā arī neparedz pabalstus gadījumiem, ja policisti gūst miesas bojājumus, pildot pienākumus, atšķirībā no Valsts policijas darbiniekiem. Tāpat kā Valsts policijas darbinieku, arī pašvaldības policijas darbinieku veselība un dzīvība ikdienā veicot darba pienākumus tiek pakļauta riskam, tāpēc ir svarīgi panākt šīs sociālās garantijas. Domes priekšsēdētājs un ministre vienojās par nepieciešamību risināt šo jautājumu un sadarbojoties izstrādāt priekšlikumus izmaiņām likumdošanā.

Puses arī vienojās par sadarbību, izstrādājot priekšlikumus kritērijiem, pēc kādiem tiktu pieņemti darbā pašvaldības policijas darbinieki.

Sarunā piedalījās arī Valsts policijas priekšnieks Valdis Voins, Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejas priekšsēdētājs Dainis Turlais un Rīgas pašvaldības policijas priekšnieks Jānis Geduševs.

Informāciju sagatavoja
Anna Kononova,
Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
tel. 67026046, 29213451


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ