16.10.2009

šā gada 9 mēnešos Valsts robežsardzes amatpersonas aizturējušas gandrīz tikpat lielu skaitu nelegālo robežas šķērsotāju cik pērn pa visu kadu kopā.


Kopumā robežsardzes amatpersonas aizturējušas 98 pārkāpējus, kas nelikumīgi šķērsojuši valsts robežu gan pa "zaļo" robežu, izvairoties no robežpārbaudēm, gan uzrādot viltotus ceļošanas dokumentus. Arī valsts iekšienē par nelikumīgu uzturēšanos Latvijā Valsts robežsardze šā gada septembrī ir aizturējusi 27 trešo valstu pilsoņi, bet kopš gada sākuma - jau 432 trešo valstu pilsoņus, kas nelikumīgi uzturas vai pārkāpj uzturēšanās nosacījumus Latvijā.
 
Īpaši jāatzīmē, ka pieaudzis to personu skaits, kurus robežsargi konstatē vispār bez ceļošanas dokumentiem. Tā, piemēram, 13.oktobrī Valsts robežsardzes Rīgas pārvaldes Lidostas "Rīga" robežkontroles punkta amatpersonas konstatējušas 9 Afganistānas pilsoņus, kuri Latvijā ieradušies no Dušanbe bez ceļošanas dokumentiem un ieceļošanas vīzām. Pašreiz personas izvietotas Rīgas pārvaldes aizturēto ārzemnieku izmitināšanas centrā "Olaine", bet tuvākajā laikā tiks izraidītas no Latvijas.
 
Jāatzīst, ka aizvien pieaug nelegālo imigrantu vēlme jebkādā veidā ieceļot Šengenas zonā. Savu mērķu sasniegšanai viņi mēģina gan apiet robežkontroles punktus, tādejādi nelikumīgi šķērsojot „zaļo” robežu, gan izmantot viltotus ceļošanas dokumentus, tajā skaitā arī viltotas citu Šengenas zonas valstu uzturēšanās atļaujas un vīzas. Šogad robežsargi ir aizturējuši 22 trešo valstu pilsoņus, kuri pamanījušies apiet robežkontroles punktus, lai iekļūtu Latvijā. To starpā ir Ēģiptes, Baltkrievijas, Sīrijas, Bangladešas, Krievijas, Azerbaidžānas, Šrilankas un Pakistānas pilsoņi. 

Lai arī Krimināllikumā paredzētais sods par dokumenta viltošanu, realizāciju vai izmantošanu ir brīvības atņemšana uz laiku līdz diviem gadiem, arests, piespiedu darbs vai naudas sods līdz četrdesmit minimālajām mēnešalgām, tas nebiedē trešo valstu pilsoņus izmantot viltotus ceļošanas dokumentus, uzturēšanās atļaujas vai vīzas, lai tomēr iekļūtu Šengenas teritorijā. Deviņu mēnešu periodā robežsargi par viltotu dokumentu izmantošanu ir aizturējuši jau 76 personas, ja salīdzinoši pērnā gada visā garumā šādas personas bija tikai 53.

Informāciju sagatavoja:
Kristīne Pētersone,
Valsts robežsardzes
Galvenās pārvaldes Preses un sabiedrisko attiecību dienesta galvenā inspektore,
tālrunis 67075739, 28364592, kristine.petersone@rs.gov.lv


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ