Pierobežā ugunsgrēkus uztic dzēst arī kaimiņvalstu glābējiem

20.10.2009

Ministru kabinets šodien, 20.oktobrī, apstiprinājis Iekšlietu ministrijas sagatavoto grozījumu projektu Ugunsdrošības un ugunsdzēsības likumā, kurā paredzēts, ka līdz VUGD struktūrvienības ierašanās brīdim ugunsgrēka dzēšanas un glābšanas darbus Latvijas Republikas teritorijā var vadīt arī citas Eiropas Savienības ugunsdrošības, ugunsdzēsības un glābšanas dienesta augstākā amatpersona, ja notikuma vietā tā ierodas pirmā.


Kā skaidro grozījumu izstrādātāji, nereti ir bijuši gadījumi, kad kaimiņvalstu ugunsdzēsēji negadījuma vietā pierobežā varējuši ierasties ātrāk par Latvijas kolēģiem, taču mūsu valsts likumdošana juridiski līdz šim nepieļāva citas valsts glābējiem uzņemties vadību un pilnvaras pār dzēšanas un glābšanas darbiem Latvijas teritorijā. Līdz ar pieņemtajiem grozījumiem šī nepilnība normatīvajos aktos ir labota.

VUGD pārrobežu sadarbību ugunsnelaimju likvidēšanā un glābšanas darbu veikšanā nosaka Operatīvās sadarbības līgumi, kas 2002.gada 24.augustā parakstīti ar Igaunijas Glābšanas pārvaldi, bet 2001.gada 31.maija – ar Lietuvas Iekšlietu ministrijas Ugunsdzēsības un glābšanas departamentu.

Sagatavoja:
Andrejs Rjabcevs
Iekšlietu ministrijas
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas pārvaldes vecākais referents
tel.67219082, 26458928, andrejs.rjabcevs@iem.gov.lv


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ