No 1. novembra dzīvesvietu varēs deklarēt ar internetbankas autentifikāciju

20.10.2009

Ministru kabinets šodien, 20.oktobrī, atbalstīja Iekšlietu ministrijas izstrādātos noteikumus „Noteikumi par dzīvesvietas deklarācijas veidlapu, deklarācijā sniegto ziņu pārbaudes kārtību un dzīvesvietas elektroniskās deklarēšanas kārtību”, kas paredz iespēju deklarēt dzīvesvietu elektroniski, izmantojot kredītiestādes elektronisko norēķinu sistēmas autentifikācijas līdzekli.


Tas nozīmē, ka turpmāk dzīvesvietas deklarēšanai elektroniski saišu portālā www.latvija.lv nebūs nepieciešams e-paraksts, bet pietiks ar internetbankas autentifikāciju.

Bankai jābūt noslēgušai attiecīgu vienošanos ar Latvijas valsts saišu portāla www.latvija.lv pārzini par autentifikācijas elektronisko pakalpojumu sniegšanu. Pašlaik šādi līgumi ir "Swedbank", "SEB bankai" un "Latvijas Krājbankai".

MK noteikumi paredz, ka deklarēt dzīvesvietu ar internetbankas autentifikāciju varēs no šā gada 1.novembra. Arī turpmāk deklarēšanai varēs izmantot e-parakstu.

Deklarējot dzīvesvietu elektroniski, nav jāmaksā valsts nodeva.

Jau ziņots, ka no šā gada 1.jūlija par dzīvesvietas deklarēšanu pašvaldībā vai pa pastu ir noteikta valsts nodeva 3 lati.

Sagatavoja:
Laura Karnīte
Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes
priekšnieka palīdze preses un sabiedriskajos jautājumos
Tel. 67219185, mob. 29165007
laura.karnite@pmlp.gov.lv
www.pmlp.gov.lv


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ