Iekšlietu ministre: steidzami jāatrod risinājums legālo narkotiku izplatīšanas ierobežošanai

27.10.2009

Reaģējot uz satraucošajām ziņām no Valsts policijas un veselības iestādēm par smagajām sekām, ko rada apreibinošo augu maisījumu lietošana, iekšlietu ministre Linda Mūrniece aicina atbildīgās iestādes nekavēties ar risinājumu meklēšanu, lai ierobežotu, tā saukto, legālo narkotiku izplatīšanu.


Ministre ir uzdevusi 3.novembrī sasaukt darba sanāksmi, kurā piedalītos visu iesaistīto institūciju pārstāvji, tai skaitā Veselības ministrijas, Iekšlietu ministrija, Valsts policijas, Veselības inspekcijas u.c institūciju pārstāvji, lai rastu risinājumu jauno narkotisko un psihotropo vielu savlaicīgai pakļaušanai kontrolei un rosinātu atbildīgās institūcijas veikt tam nepieciešamos pasākumus.

„Vairs nav pieļaujama vilcināšanās un atrunu meklēšana, kāpēc nevar pakļaut šo vielu izplatīšanu kontrolei un ierobežot to izplatību. Regulāri saņemu informāciju no Valsts policijas pārstāvjiem, ka situācija kļūst arvien kritiskāka. Bet, kamēr Veselības ministrija nav iekļāvusi šīs vielas aizliegto vielu sarakstā, policijas pārstāvjiem nav nekādu likumisku iemeslu ierobežot šo vielu izplatīšanu. Vienīgais, ko policijas pārstāvji šobrīd var darīt un arī aktīvi veic, ir kontrolēt tirdzniecības noteikumu ievērošanu, apkopot informāciju par šo vielu tirdzniecības vietām, to lietošanas radītajām sekām u.c. pasākumus,” informē L.Mūrniece.

Iekšlietu ministre aicina atbildīgās iestādes vienoties par iespējamajiem risinājumiem un formulēt nepieciešamās izmaiņas likumdošanā, kas atvieglotu šo vielu izplatīšanas ierobežošanu un kontroli, jaunizveidotu un apzinātu vielu ātru pakļaušanu kontrolei un atvieglotu un paātrinātu Valsts policijas pārstāvju iespējas pierādīt jau aizliegto vielu lietošanas faktu, neveicot dārgus un laikietilpīgus laboratoriskos izmeklējumus.

Sagatavoja:
Sintija Virse
Iekšlietu ministrijas
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
tel.67219363, 26368442, sintija.virse@iem.gov.lv


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ