Robežsargi aiztur ārzemniekus ar viltotiem ceļošanas dokumentiem

28.10.2009

25.oktobrī Valsts robežsardzes Rīgas pārvaldes lidostas "Rīga" robežkontroles punkta amatpersonas aizturēja Turcijas pilsoni uz aizdomu pamata par viltotas Šengenas (Francijas) vīzas izmantošanu. 1992.gadā dzimusī persona Latvijā ieceļoja ar reisu Kijeva – Rīga un grasījās doties tālāk uz Berlīni. Pēc padziļinātas dokumenta izpētes aizdomas par vīzas viltojumu apstiprinājās.


Savukārt 23.oktobrī Valsts robežsardzes Ludzas pārvaldes Zilupes I kategorijas dzelzceļa robežkontroles punkta amatpersonas aizturēja trīs Ķīnas pilsoņus, kuri Latvijā ieceļoja ar vilcienu Maskava – Rīga. Robežpārbaudes laikā visas trīs personas uzrādīja Honkongas pases un identifikācijas kartes, par kuru īstumu robežsargiem radās aizdomas. Veicot padziļinātu dokumentu izpēti, izrādījās, ka pases un identifikācijas kartes ir viltotas.
 
Visos gadījumos uzsākti kriminālprocesi pēc Krimināllikuma 275.panta pirmās daļas "Par dokumenta, kas piešķir tiesības vai atbrīvo no pienākumiem, zīmoga vai spiedoga viltošanu, kā arī par viltota dokumenta, zīmoga vai spiedoga realizēšanu vai izmantošanu", bet aizturētajiem Turcijas un Ķīnas pilsoņiem būs jāatgriežas uz izceļošanas valsti.

Kopumā Valsts robežsardze šī gada laikā konstatējusi 94 trešo valstu piederīgo mēģinājumus ieceļot Latvijas Republikā ar viltotiem ceļošanas dokumentiem, 18 no tiem – oktobrī, kas liecina, ka pēdējā mēneša laikā saasinājusies situācija nelikumīgas robežas šķērsošanas jomā. 7 no šīm personām bija Afganistānas valsts piederīgie, 6 Ķīnas pilsoņi ar viltotām Honkongas pilsoņa pasēm un identifikācijas kartēm, 2 Kongo pilsoņi ar viltotās Kongo pilsoņa pasēm un Beļģijas uzturēšanās atļaujām, 1 Pakistānas pilsonis ar viltotu Ungārijas Šengenas vīzu, 1 persona bez noteiktas valstiskās piederības ar viltotu Kongo pilsoņa pasi un Beļģijas uzturēšanās atļauju, 1 Turcijas pilsonis ar viltotu Francijas Šengenas vīzu un 1 Lietuvas pilsonis ar zagtu Lietuvas Republikas identifikācijas karti.

Šīs personas neizvēlas Latviju kā mērķa valsti, bet gan vēlas caur Latviju doties uz citām Eiropas valstīm: uz Ziemeļeiropas valstīm mēģina nokļūt Afganistānas, Irākas, Irānas, Uzbekistānas, Krievijas Federācijas Ziemeļkaukāza reģiona pilsoņi; uz Rietumeiropas valstīm – Baltkrievijas pilsoņi un Rietumāfrikas valstu: Kongo, Togo, Kamerūnas, Kotdivuāras, Peru pilsoņi; uz Dienvideiropas valstīm - Moldovas, Turcijas, Ķīnas pilsoņi.

Informāciju sagatavoja:
Biruta Stankeviča,
Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes
Preses un sabiedrisko attiecību dienesta vecākā inspektore,
tālrunis 67075739, biruta.stankevica@rs.gov.lv


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ