IeM plāno arī nākamgad uzturdevas kompensāciju saglabāt līdzšinējā apjomā

Iekšlietu ministrija izstrādājusi un šodien, 29.oktobrī, pieteikusi saskaņošanai ar citām atbildīgajām institūcijām Valsts sekretāru sanāksmē likumprojektu, kurā plānots arī nākamgad saglabāt Valsts policijas un citu iekšlietu sistēmas dienestu amatpersonām uzturdevas kompensācijas līdzšinējā apmērā – 50 latus mēnesī vai 1,67 latus par katru nodienēto kalendāra dienu.


Ministru kabineta noteikumi „Par pabalstiem un kompensācijām IeM sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm” nosaka, ka uzturdevas kompensācijas apmērs amatpersonai ir 120 lati mēnesī vai četri lati par katru nodienēto kalendāra dienu. Ņemot vērā nepietiekamo finansējumu, no šā gada 1.februāra uzturdevas kompensācijas tika noteiktas samazinātā apmērā – 50 latu mēnesī vai attiecīgi 1,67 lati par katru nodienēto dienu. Kā norādīja ministrijā, uzturdevas kompensācijas apmēru arī nākamgad nepieciešams saglabāt līdzšinējā apmērā, jo arī 2010.gada budžetā iekšlietu sistēmā nebūs pieejams papildus finansējums kompensāciju izmaksai pilnā apjomā.

Kopumā uzturdevas kompensācijām amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm Iekšlietu un Tieslietu ministriju budžetos šogad paredzēts nedaudz vairāk par 11,4 miljoniem latu, savukārt nākamgad šī summa samazināsies līdz Ls 9,2 miljoniem. Tas galvenokārt skaidrojams ar to, ka līdz ar strukturālajām reformām un veiktajiem optimizācijas pasākumiem ir samazinājies nodarbināto skaits gan iekšlietu sistēmas dienestos, gan Tieslietu ministrijas padotībā esošajā Ieslodzījuma vietu pārvaldē.

Cita starpā sagatavotais likumprojekts izslēdz no Ministru kabineta noteikumiem „Par pabalstiem un kompensācijām IeM sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm” arī visas normas, kas attiecas uz vienreizēja pabalsta izmaksas kārtību par katriem pieciem nepārtrauktas izdienas gadiem Iekšlietu ministrijas sistēmā un Ieslodzījuma vietu pārvaldē. Tā kā šogad 1.jūlijā ir stājušies spēkā grozījumi dienesta gaitas likumā, kurā vairs nav paredzēta šāda pabalsta izmaksa, nav nepieciešams normatīvajos aktos paredzēt īpašu kārtību, kādā šis pabalsts būtu izmaksājams.

Sagatavotais grozījumu projekts vēl saskaņojams ar citām ministrijām un atbildīgajām institūcijām, bet pēc tam to skatīs valdībā.

Sagatavoja:
Andrejs Rjabcevs
Iekšlietu ministrijas
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas pārvaldes vecākais referents
tel.67219082, 26458928, andrejs.rjabcevs@iem.gov.lv


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ