Somijas Robežsardzes delegācijas vizīte Latvijas Valsts robežsardzē

02.11.2009

Šodien, 2.novembrī, Latvijas Republikas Valsts robežsardzē triju dienu darba vizītē ieradīsies Somijas Robežsardzes delegācija, lai tiktos ar Valsts robežsardzes vadību un izvērtētu iepriekšējā sadarbības posmā sasniegtos rezultātus un sadarbības perspektīvas 2010.gadam.

Latvijas Valsts robežsardzes un Somijas Robežsardzes pārstāvji tikšanās laikā apmainīsies ar informāciju par situāciju uz Latvijas un Somijas robežām, izskatīs jautājumus par nelegālās imigrācijas tendencēm, kā arī apspriedīs abu pušu kopējo dalību starptautiskajos projektos un turpmākās robežsardzes dienestu sadarbības iespējas.

Vizītes laikā Somijas Robežsardzes priekšnieks ģenerālmajors Jaako Kaukanen un Starptautisko attiecību dienesta robežas drošības eksperts pulkvežleitnants Mika Rytkonen apmeklēs Valsts robežsardzes Aviācijas pārvaldi, Ludzas pārvaldes Terehovas un Zilupes robežkontroles punktus un Pasienes robežapsardzības nodaļu, kā arī iepazīsies ar dienesta organizāciju Rīgas pārvaldes Lidostas Rīga I kategorijas robežkontroles punktā un tā darbības metodēm.

Tikšanās nobeigumā, š.g. 4.novembrī, plkst.12:45, Valsts robežsardzes Galvenajā pārvaldē notiks Preses konference, kurā abu valstu delegāciju pārstāvji informēs par tikšanās rezultātiem un parakstīs tikšanās protokolu. 

Latvijas Republikā Somijas delegāciju uzņems Valsts robežsardzes priekšnieks ģenerālis Normunds Garbars un Galvenās pārvaldes Starptautiskās sadarbības pārvaldes priekšnieks pulkvežleitnants Vladimirs Zaguzovs.

Somijas Robežsardzes pārstāvju vizīte Latvijas Valsts robežsardzē notiks saskaņā ar 1996.gada 27.jūnija „Nolīgumu starp Somijas Republikas valdību un Latvijas Republikas valdību par sadarbību noziedzības novēršanā” un 2002.gada 27.novembra abu valstu robežsardzes priekšnieku parakstīto protokolu „Par Latvijas Valsts robežsardzes un Somijas Robežsardzes sadarbību”.

Plašsaziņas līdzekļu pārstāvji tiek laipni aicināti uz preses konferenci šā gada 04. novembrī plkst. 12:45 Valsts robežsardzes Galvenajā pārvaldē, Rīgā, Rūdolfa ielā 5. Lūdzam pieteikties Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Preses un sabiedrisko attiecību dienestā (e-pasts: kristine.petersone@rs.gov.lv, tālr.  67075739, 28364592).    

Informāciju sagatavoja: Biruta Stankeviča,
Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Preses un sabiedrisko attiecību dienesta vecākā inspektore, tālrunis 67075739, e-pasts biruta.stankevica@rs.gov.lv


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ