gerbonis Latvijas Republikas Iekšlietu Ministrija

Iekšlietu ministre ir pret narkotisko vielu lietošanas dekriminalizāciju

03.11.2009

Iekšlietu ministre Linda Mūrniece ir pret Tieslietu ministrijas ierosinātajiem grozījumiem likumos, kas atbrīvotu no kriminālatbildības narkotisko vielu lietotājus un tiem paredzētu tikai administratīvo sodu.

„Brīdī, kad narkotisko vielu lietošana jauniešu vidū valstī tikai palielinās, ir bīstami dekriminalizēt to lietošanu. Tas var radīt tālejošas un neprognozējamas sekas sabiedrības drošībai nākotnē,” uzsver L.Mūrniece.

Satraukti par šiem ierosinātajiem likuma grozījumiem ir arī Valsts policijas pārstāvji. „Valsts policija ir pret šādiem likuma grozījumiem. Pirmkārt, administratīvais sods cilvēkiem vienmēr asociējas ar vieglāku soda mēru. Laikā, kad cīņa pret narkotisko vielu lietošanu un izplatīšanu ir pasludināta par vienu no prioritātēm, mēs morāli nevaram atļauties atbalstīt šādu lēmumu. Otrkārt, neredzam, ka šāds lēmums varētu radīt arī kādu ekonomisko efektu,” uzsver Valsts policijas priekšnieks Valdis Voins.

Ministre un Valsts policijas pārstāvji ir arī satraukti par to, ka narkotisko vielu lietošanas dekriminalizācija nākotnē var izvērsties par soli pretī šo vielu lietošanas legalizācijai un izplatīšanas dekriminalizēšanai.

Sagatavoja:
Sintija Virse
Iekšlietu ministrijas
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
tel.67219363, 26368442, sintija.virse@iem.gov.lv


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ