Iekšlietu ministre gandarīta par ātro rīcību legālo narkotiku izplatīšanas ierobežošanai

03.11.2009

Iekšlietu ministre Linda Mūrniece ir gandarīta, ka ātri ir panākts risinājums, lai ierobežotu, tā saukto, legālo narkotiku izplatību. Pirms nedēļas ministres aicināja Veselības ministriju papildināt aizliegto vielu sarakstu ar tādām vielām, kas ir šobrīd Latvijā izplatītāko augu maisījumu sastāvā. Veselības ministrija operatīvi ir atsaukusies uz šo aicinājumu un iesniegusi papildinājumu Ministru kabinetā, kur tas šodien ir arī apstiprināts.

 


„No šodienas, kad šo augu maisījumā esošās vielas ir iekļautas aizliegto vielu sarakstā, policisti var sākt aktīvi strādāt, lai apturētu to izplatību,” pauda L.Mūrniece.

Iekšlietu ministrija no savas puses nekavējoties ir uzsākusi darbu pie grozījumu sagatavošanas, kas noteiktu vielu daudzumus, atbilstoši kuriem tiesas varēs noteikt šo vielu glabātāju un izplatītāju atbildības pakāpi.

Tāpat ministre aicina Saeimu pēc iespējas ātrāk apstiprināt Veselības ministrijas ierosinātos grozījumus likumā „Preču un pakalpojumu drošuma likums”, kas, pamatojoties uz ārstniecības iestādes sniegto ziņojumu par cilvēka veselībai nodarīto kaitējumu, lietojot konkrēto preci, vai arī Veselības ekonomikas centra sniegto informāciju par potenciāli kaitīgu vielu klātbūtni precēs, ļaus operatīvi izņemt šīs vielas no aprites.

Ministre ir arī apmierināta ar viņas sasauktās darba grupas panākto rezultātu. Šodien sasauktajā atbildīgo institūciju darba grupā tika panākta vienošanās, ka, pirmkārt, Iekšlietu ministrija atbalstīs Veselības ministrijas iesniegtos grozījumus „Preču un pakalpojumu drošuma likums” un likumā „Par tabakas izstrādājumu realizācijas, reklāmas un lietošanas ierobežošanu”.

Otrkārt, Veselības ministrija ir apsolījusi stiprināt tās rīcībā  jau esošās „agrās brīdinājuma sistēmas” mehānisma izmantošanu, kas ļauj operatīvi saņemt informāciju par Eiropas Savienībā konstatētajām jaunajām apreibinošajām un psihotropajām vielām.

Treškārt, pamatojoties uz informāciju no ES valstīm par šīm jaunajām vielām un ziņām no ārstniecības iestādēm, Veselības ministrija uzsāks procedūru, lai šīs vielas pakļautu kontrolei. Paralēli tam, ja tiks pieņemti grozījumi „Preču un pakalpojuma drošuma likumā”, Patērētāju tiesību aizsardzības centrs, balstoties uz „agrās brīdinājuma sistēmas” un ārstniecības iestāžu sniegtajām ziņām, varēs izņemt no aprites jebkuru jauno narkotisko vielu. Savukārt muita uz PTAC lēmuma pamata varēs šīs vielas neielaist valstī.  

Sagatavoja:
Sintija Virse
Iekšlietu ministrijas
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
tel.67219363, 26368442, sintija.virse@iem.gov.lv

 


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ