Noslēgusies Somijas Robežsardzes delegācijas vizīte

04.11.2009

Šā gada 4.novembrī noslēgusies Somijas Robežsardzes priekšnieka ģenerālleitnanta Jaako Kaukanen un Starptautisko attiecību dienesta robežas drošības eksperta pulkvežleitnanta Mika Rytkonen trīs darba dienu vizīte Latvijas Republikas Valsts robežsardzē.
Vizītes laikā Somijas Robežsardzes pārstāvji apmeklēja valsts austrumu robežu, kur iepazinās ar Valsts robežsardzes Aviācijas pārvaldes un Ludzas pārvaldes struktūru darbu, kā arī ar Rīgas pārvaldes Lidostas Rīga I kategorijas robežkontroles punktu.

Tikšanās laikā abu valstu robežsardzes pārstāvji apsprieda situāciju uz valstu robežām un nelegālās imigrācijas tendences, atzīmējot savstarpējās sadarbības pozitīvo ietekmi nelegālās imigrācijas apkarošanas jomā, kā arī Eiropas Komisijas finansētā un Somijas Robežsardzes vadītā biometrijas projekta realizāciju, Eiropas Savienības (ES) Stokholmas programmu, ES pilotprojektu Ziemeļvalstu jūras baseinā.

Latvijas puse informēja tikšanās dalībniekus par atsevišķām problēmām, kas saistītas ar robežincidentu noregulēšanu un iepazīstināja Somijas delegāciju ar strukturālajām izmaiņām Latvijas Valsts robežsardzē, saistītām ar finansējuma ierobežošanu.   

Abu delegāciju pārstāvji apmainījās ar informāciju par valstu nostāju attiecībā uz FRONTEX iniciatīvām tādos jautājumos kā personas datu apmaiņu, specializēto filiāļu izveidošanu un tehniskā aprīkojuma iegādi FRONTEX vajadzībām, kā arī par robežpārbaužu tehnisko risinājumu pasažieru vilcienos un iespēju tuvākajā nākotnē veikt robežpārbaudes vilciena gaitā.

Sarunu gaitā abas puses vienojās par Latvijas un Somijas robežapsardzības un informācijas tehnoloģiju speciālistu pieredzes apmaiņas tikšanās organizēšanas nepieciešamību 2010.gadā.
 
Vizītes noslēgumā Valsts robežsardzes Galvenajā pārvaldē notika preses konference, kuras laikā tika apkopoti Latvijas Valsts robežsardzes priekšnieka ģenerāļa Normunda Garbara un Somijas Robežsardzes priekšnieka ģenerālleitnanta Jaako Kaukanen tikšanās rezultāti un parakstīts tikšanās protokols. 

Oficiālajā vizītē no Somijas bija ieradušies Somijas Robežsardzes priekšnieks ģenerālleitnants Jaako Kaukanen un Starptautisko attiecību dienesta robežas drošības eksperts pulkvežleitnants Mika Rytkonen.

Kā jau ziņots, Somijas Robežsardzes delegācijas vizīte tika organizēta saskaņā ar 1996.gada 27.jūnija „Nolīgumu starp Somijas Republikas valdību un Latvijas Republikas valdību par sadarbību noziedzības novēršanā” un 2002.gada 27.novembra abu valstu robežsardzes priekšnieku parakstīto protokolu „Par Latvijas Valsts robežsardzes un Somijas Robežsardzes sadarbību”.  

Latvijas Republikā Somijas Robežsardzes delegāciju uzņēma Latvijas Republikā Somijas delegāciju uzņēma Valsts robežsardzes priekšnieks ģenerālis Normunds Garbars un Galvenās pārvaldes Starptautiskās sadarbības pārvaldes priekšnieks pulkvežleitnants Vladimirs Zaguzovs.


Informāciju sagatavoja: Biruta Stankeviča,
Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Preses un sabiedrisko attiecību dienesta vecākā inspektore, tālrunis 67075739, e-pasts biruta.stankevica@rs.gov.lv


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ