Vienotais atlīdzības likums neietekmēs drošības sistēmu

04.11.2009

Atsaucoties uz izskanējušo informāciju, Iekšlietu ministrija uzsver, ka, piekrītot vienotas valsts un pašvaldību institūciju atlīdzības sistēmas izveides nepieciešamībai, nav nekāda pamata uzskatīt, ka tas jelkādā veidā varētu ietekmēt valsts drošības sistēmas pamatus vai var rasties apdraudējums nākotnē zaudēt iekšlietu sistēmas dienestu personālsastāvu.


Iekšlietu ministrija aktīvi ir līdzdarbojusies likumprojekta „Par vienotu valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu (darbinieku) atlīdzības sistēmu” izstrādē, paudusi savus iebildumus, kuri tikuši ņemti vērā un nav pretrunā ar līdzšinējo atalgojuma sistēmu.

Likumprojektā ir paredzēts, ka iekšlietu sistēmas dienestu  atalgojuma  sistēmas principi tiks reglamentēti ar atsevišķiem Ministru kabineta noteikumiem.

Likumprojekts paredz, ka amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm tiek saglabātas sociālās garantija, kas bijušas līdz šim, izņemot pabalstu bērna piedzimšanas gadījumā un pabalstu, kas tiek izmaksāts ģimenes locekļa nāves gadījumā.

 
Sagatavoja:
Sintija Virse
Iekšlietu ministrijas
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
tel.67219363, 26368442, sintija.virse@iem.gov.lv


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ