Tikšanās laikā pārrunā Latvijas un Moldovas sadarbības attīstīšanu iekšlietās

05.11.2009

Šodien Iekšlietu ministrijā (IeM), valsts sekretāre Ilze Pētersone tikās ar Moldovas Republikas vēstnieku Latvijā Eduardu Meļņiku. Tikšanās laikā tika pārrunāta iespēja attīstīt Moldovas Republikas iekšlietu sistēmu darbu, īpaši uzsverot nepieciešamību konsultēties ar Latvijas speciālistiem kriminālmeklēšanā.

IeM valsts sekretāre pauda pārliecību, ka Latvijas eksperti spēj piedāvāt augsti kvalificētas konsultācijas, apmācības un reālu pieredzi Moldovas kolēģiem.

“Moldovas Republikai, kā valstij, kas apliecina savu attīstības virzienu ES, kas pilnveido mūsdienīgu valsts pārvaldi un attīsta savu iekšējo drošību, mēs esam gatavi sniegt atbalstu ar tām zināšanām, kuras ir veidojušās un uzkrātas mūsu iekšlietu sistēmā,” sacīja I. Pētersone.

Sarunu gaitā konceptuāli tika atbalstīta Moldovas Republikas vēstnieka izteiktā iecere, veidot ciešāku sadarbību kriminālistikas ekspertu apmācībā. IeM valsts sekretāre rosināja konkrētas sadarbības modeļus diskutēt ar Valsts policijas koledžas vadību un izteica pārliecību, ka Latvija savu iespēju robežās atbalstīs Moldovas puses iniciatīvas. I.Pētersone ieteica konkrēto sadarbības projektu realizācijā meklēt iespējas piesaistīt ES finanšu līdzekļus.

Mareks Matisons

Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas Pārvaldes vecākais referents
Tālr.: 67219213, Mob.tālr.: 28698184, mareks.matisons@iem.gov.lv
www.iem.gov.lv; twitter.com/IeM_gov_lv  


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ