Šis gads mums ir izdzīvošanas gads

05.11.2009

Ministres Lindas Mūrnieces uzruna Saeimas sēdē, kurā tika lemts par 2010.gada valsts budžeta pieņemšanu pirmajā lasījumā.

 


Cienījamie kolēģi! Tas, ko es teikšu, būs tā ļoti īsi, lai neaizkavētu jūsu uzmanību. Iekšlietu sistēmai, policistiem, robežsargiem , ugunsdzēsējiem, pārējiem mūsu sistēmā dienošiem cilvēkiem šis gads ir bijis tāds izdzīvošanas gads, tāpat kā daudziem citiem Latvijā. Mēs esam savilkuši jostas, sapratuši, ka ir jātaupa nauda, kuras valstī nav, strīdējušies, pārdzīvojuši, uztraukušies, bet pilnā mērā nodrošinājuši to, par ko mēs atbildam. Pilnā mērā nodrošinājuši kārtību un drošību valstī. Šis gads mums ir izdzīvošanas gads. Ar tādu uzstādījumu mēs arī sākām iekšlietu sistēmā kopā strādā, un šobrīd esmu savējiem dienestos pateikuši, ka nākamais gads mums būs dzīvošanas gads. Jo budžeta projekts, kas ir iesniegts šobrīd Saeimā, paredz, ka iekšlietu iestāžu darbinieku algas tiek saglabātas pilnā apmērā. Tiek saglabātas visas sociālās garantijas attiecībā uz iekšlietu iestāžu darbiniekiem, tas ir, izdienas pensionēšanās vecums, tās ir piemaksas par izdienu, tās ir piemaksas par dienesta pakāpēm, tās ir dažāda veida kompensācijas, kas pienākas šajos speciālajos dienestos esošajiem cilvēkiem.

Es šo ļoti gribu uzsvērt, jo ir izdevies saglabāt gan algas, gan sociālās garantijas, bet šī ir tēma, kas ir ļoti sāpīga mūsu dienesta cilvēkiem un vismaz 17 tūkstoši cilvēki ikdienā uztraucas par to, vai tas viss viņiem tiks nodrošināts nākamajā gadā. Tāpēc šī ir tā vieta, kur es gribu apgalvot, ka tas viss mūsu dienestā esošajiem nākamajā gadā tiek garantēts tādā pašā apmērā kā šajā gadā.

Atbildot uz Dalbiņa kunga teikto, ka iekšlietu iestāžu darbinieku atalgojums ir ielikts likumā, kas paredzēs vienotu atalgojuma sistēmu nākamajā gadā, es gribu teikt, ka sistēmā esošajiem cilvēkiem ir pilnīgi vienalga, kur ir ierakstīts vārds „atalgojums”. Galvenais, ka šis atalgojums nonāk pie viņiem tādā apmērā, kā tas ir šobrīd. Paldies.


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ