Kārtībnieks D.Rasa: "Zināju, ka mājā jābūt cilvēkiem"

10.11.2009

"Zināju, ka mājā jābūt cilvēkiem," - tā īsi un kodolīgi uz jautājumu, kas noteicis rīcību brīdī, kad viņš nedomājot metās liesmu pārņemtajā mājā, atbild Alūksnes iecirkņa kārtībnieks Dairis Rasa.
Piektdienas vakarā astoņos, kad ugunsgrēks neuzmanīgas rīcības ar uguni rezultātā izcēlās Alūksnes novada Annas pagasta bijušajā dzelzceļa mājā, Dairis atgriezās no dežūras. Pirmo no degošās mājas viņš izvedis saimnieku, kas tā arī nav spējis atbildēt, vai un cik cilvēku vēl atrodas mājās. Kad vīrietis no virtuves nesis ārā gāzes balonu, uz grīdas guļot pamanījis vēl kādu cilvēku. Tobrīd istaba jau bija liesmās un tikai pēc ugunsgrēka likvidēšanas tālākajā istabas stūrī dīvānā atrada apdegušu vēl viena vīrieša ķermeni.

Darbs pie ugunsgrēka seku likvidēšanas turpinājās visu nakti. Policijas darbinieki palīdzēja pagasta sociālā dienesta pārstāvei Dagmārai Melecei, kas šodien Alūksnes policijai par atbalstu saka vislielāko paldies, nogādāt izglābtos dzīves vietās un sazinājās ar operatīvajiem dienestiem.

Latvijā vai ik nedēļu izskan informācija par ugunsnelaimēm, kas sev līdzi aiznes cilvēku dzīvības. Ugunsgrēka laikā, kad visu izšķir minūtes un sekundes, cilvēkus var glābt vienīgi operatīva apkārtējo darbība un manā vietā tā rīkojies būtu katrs, šādu pārliecību pauž Dairis Rasa, kuram dienestā Valsts policijā aizrit divdesmit pirmais gads.

Valsts policijas Vidzemes reģiona Alūksnes iecirkņa priekšnieks I.Hamanis par divu cilvēku izglābšanu ieteicis Alūksnes iecirkņa patruļpolicijas rotas kārtībnieku Dairi Rasu Iekšlietu ministrijas apbalvojumam „Par pašaizliedzību”.

Sagatavoja:
Dace Jukāma
Valsts policijas Vidzemes reģiona
Prevencijas grupas vecākā inspektore

Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ