Saeimas komisija konceptuāli atbalstījusi „Grozījumus Augstskolu likumā”

10.11.2009

Šodien, 10.novembrī, Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēdē konceptuāli tika atbalstīti „Grozījumi Augstskolu likumā”, kas paredz izslēgt Latvijas Policijas akadēmiju no valsts augstskolu skaita, kuras nav atvasinātas publiskas personas.


Komisijas sēdē piedalījās iekšlietu ministre Linda Mūrniece un Latvijas Policijas akadēmijas prorektore akadēmijas likvidācijas jautājumos Inguna Aire. Saeimas deputātiem tika sniegta izsmeļoša informācija gan par Policijas akadēmijas likvidācijas mērķiem un plānu, gan arī informāciju par to, kādā veidā studējošiem tiks nodrošinātas iespējas turpināt izglītības ieguvi Latvijas Universitātē, kā arī par nākotnes perspektīvām iekšlietu sistēmas speciālistu sagatavošanā.

Jau vēstīts, ka saskaņā ar 2009.gada 30.jūnija Ministru kabineta rīkojumu Nr. 442 Latvijas Policijas akadēmiju paredzēts likvidēt ar nākamā gada 1.janvāri.

Tāpat jau ir zināmas studiju programmas, kuras Latvijas Universitāte pārņems no likvidējamās Policijas akadēmijas un  studentiem, pārejot uz Latvijas Universitāti, tiks nodrošināta iespēja studēt analogā profesionālā augstākās izglītības studiju programmā „Tiesību zinātne”, profesionālā bakalaura studiju programmā „Publiskās tiesības”, akadēmiskā bakalaura studiju programmā „Tiesību zinātne”, kā arī maģistra akadēmiskā studiju programmā „Tiesību zinātne”.

Kā Iekšlietu ministrijai norādījuši Latvijas Universitātes pārstāvji, studentiem nevajadzētu izjust neērtības pārejot Latvijas Universitātes paspārnē. Vairāku kursu docēšanai tiks piesaistīti arī Policijas akadēmijas docētāji. Tāpat, respektējot studentu noslēgtos studiju līgumus, stājoties Policijas akadēmijā, netiek skatīts arī jautājums par studiju maksas paaugstināšanu.

Sagatavoja:
Sintija Virse
Iekšlietu ministrijas
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
tel.67219363, 26368442, sintija.virse@iem.gov.lv


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ