Rēzeknē notiks Valsts robežsardzes vienību militārā parāde

10.11.2009

Šā gada 12.novembrī Rēzeknē pie pieminekļa Latgales atbrīvotājiem „Vienoti Latvijai”  plkst.14, svinot Valsts robežsardzes dibināšanas 90.gadadienu, Valsts robežsardze rīkos militāro parādi, kurā piedalīsies vairāk kā 250 robežsargi, kā arī 39 Zemessardzes karavīri.

Militāro parādi pieņems Nacionālo Bruņoto spēku virspavēlnieks - Valsts prezidents Valdis Zatlers.

Militārajā  parādē Rēzeknē Valsts robežsardzi pārstāvēs Rīgas, Ludzas, Viļakas, Daugavpils pārvalžu un Valsts robežsardzes koledžas robežsargu vienības, Valsts robežsardzes sieviešu vienība 36 robežsargu sastāvā un Valsts robežsardzes 28 kinologi ar dienesta suņiem.

Savukārt, Nacionālos bruņotos spēkus pārstāvēs 2. Zemessargu novada karavīru vienība, kā arī Nacionālo bruņoto spēku orķestris.

Lidojumam labvēlīgos laika apstākļos parādi noslēgs divu Valsts robežsardzes helikopteru Agusta 109E lidojums virs parādes norises vietas.

Savukārt, ikviens Rēzeknes iedzīvotājs un pilsētas viesis Rēzeknes festivāla parkā no plkst. 10.00 līdz 16.00 varēs apskatīt Valsts robežsardzes bruņojumu un ekipējumu, informatīvajos stendos iegūt informāciju par Valsts robežsardzes vienību vēsturi un darbību, visas dienas garumā būs apskatāmi arī Valsts robežsardzes sauszemes un jūras transportlīdzekļi, kā arī dota iespēja piedalīties konkursos, viktorīnās un rotaļās gan pieaugušajiem, gan bērniem.

Militārās parādes laikā tās norises vietā tiks slēgta vai ierobežota satiksmes kustība. Valsts robežsardze atvainojas ceļu satiksmes kustības dalībniekiem par sagādātajām neērtībām un lūdz laikus iepazīties ar plānotajiem satiksmes kustības ierobežojumiem.

Plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem akreditācijai militārās parādes atspoguļošanai pieteikties līdz otrdienai, 10.novembrim, plkst. 16:00 pa tālr. + 371 67075739, + 371 28364592 vai pa e-pastu: kristine.petersone@rs.gov.lv, norādot vārdu, uzvārdu, personas kodu, pārstāvēto plašsaziņas līdzekli.

Informāciju sagatavoja:
Kristīne Pētersone,
Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Preses un sabiedrisko attiecību dienesta galvenā inspektore, tālrunis 67075739, 28364592, kristine.petersone@rs.gov.lv.


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ