Iekšlietu ministre Linda Mūrniece piedalīsies Valsts robežsardzes 90.gadadienas pasākumos

11.11.2009

Rītdien, 12.novembrī, iekšlietu ministre Linda Mūrniece piedalīsies Valsts robežsardzes 90.gadadienas pasākumos Rēzeknē.


"Pirms 90 gadiem, kad norisinājās sīvas cīņas par jaunās Latvijas valsts neatkarības nostiprināšanu, viens no svarīgākajiem uzdevumiem jaunajai valstij bija nodrošināt tās robežu apsargāšanu. Tā radās pirmās robežsargu vienības. Laika gaitā robežsardze ir piedzīvojusi daudzas pārmaiņas, tā tika pilnībā izformēta 1940.gadā un atkal atjaunota 1990.gadā. Šobrīd ar lepnumu varu teikt, ka mūsu valsts robežas atrodas drošās rokās. Tās apsargā drosmīgi vīri un sievas, ir pilnveidots tehniskais aprīkojums, izbūvēta valsts robežas infrastruktūra un augusi robežsargu profesionalitāte," pauž iekšlietu ministre Linda Mūrniece.

Plkst. 12.15 iekšlietu ministre apmeklēs Valsts robežsardzes koledžu, kur kopā ar Valsts prezidentu Valdi Zatleru un valsts robežsardzes priekšnieku Normundu Garbaru tiksies ar koledžas amatpersonām un audzēkņiem.

Savukārt plkst. 14.00 pie Latgales atbrīvošanas pieminekļa "Vienoti Latvijai" iekšlietu ministre piedalīsies parādē par godu Valsts robežsardzes 90.gadadienai.

Pēc parādes plkst. 15.30 Linda Mūrniece Rēzeknes kultūras namā piedalīsies svinīgajā pasākumā, kurā teiks apsveikuma runu un pasniegs Iekšlietu ministrijas apbalvojumus. Par personīgo un ilggadīgo ieguldījumu Latvijas Republikas valsts robežas apsardzībā tiks pasniegti 25 Goda raksti un 34 pateicības. Par priekšzīmīgu dienesta pienākumu izpildi un augstu profesionalitāti tiks piešķirtas 10 Goda zīmes, kā arī 11 valsts robežsardzes amatpersonām tiks piešķirtas speciālā dienesta pakāpe pirms termiņa. Ministre arī pasniegs Valsts robežsardzes 90.gadadienas jubilejas zīmi Valsts robežsardzes priekšniekam ģenerālim Normundam Garbaram. 


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ