Patvēruma meklētāju centru „Mucenieki” nodod IeM aģentūras apsaimniekošanā

12.11.2009

Īstenojot Eiropas Bēgļu fonda projektu par patvēruma meklētāju uzņemšanas funkciju optimizāciju, Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) izlēmusi nodot apsaimniekošanai Iekšlietu ministrijas (IeM) Nodrošinājuma valsts aģentūrai patvēruma meklētāju izmitināšanas centru „Mucenieki”.


Šī projekta ietvaros darba grupa, kas pētīja iespējas uzlabot patvēruma meklētāju uzņemšanu Latvijā, secinājusi, ka vispareizākais risinājums šobrīd būtu uzticēt patvēruma meklētāju izmitināšanas centra ēku apsaimniekošanu un uzturēšanu Nodrošinājuma valsts aģentūrai, kuras pamatfunkcijas ir tieši saistītas ar Iekšlietu ministrijas valdījumā esošo nekustamo īpašumu apsaimniekošanu. Tādējādi Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde joprojām paliek atbildīgā iestāde par patvēruma politikas izstrādāšanu un īstenošanu, taču tai vairs nevajadzēs nodarboties ar saimniecisku problēmu risināšanu, kas neietilpst tās pamatfunkcijās.

Meklējot labāko un efektīvāko risinājumu, darba grupa kopumā izvērtējusi piecus iespējamos patvēruma meklētāju izmitināšanas centra uzturēšanas modeļus. Bez centra nodošanas Nodrošinājuma valsts aģentūras apsaimniekošanā, vēl izvērtētas iespējas saglabāt centru PMLP grāmatvedības uzskaitē, slēgt publiskās un privātās partnerības līgumu par apsaimniekošanas pakalpojumu saņemšanu, nodot centru Valsts robežsardzei vai deleģēt šo funkciju nevalstiskajām organizācijām.

Tāpat pirms ēku nodošanas Nodrošinājuma valsts aģentūrai ir veikta to tehniskā apsekošana, un kopējais stāvoklis novērtēts kā apmierinošs. Piesaistītie speciālisti no uzņēmuma „MXM” norādīja uz trūkumiem, ko nepieciešams novērst, kā arī sniedza ieteikumus ēkas apsaimniekotājiem par tās tālāko uzturēšanu.

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde kopš šā gada janvāra īsteno Eiropas Bēgļu fonda projektu „Uzņemšanas funkciju optimizācijas izpēte un Vienotās Migrācijas informācijas sistēmas Patvēruma meklētāju apakšsistēmas uzlabošana”. Projekta mērķis ir pilnveidot patvēruma meklētāju uzņemšanas iespējas patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā „Mucenieki” un uzlabot esošās Vienotās Migrācijas informācijas sistēmas Patvēruma meklētāju apakšsistēmu.

Patvēruma meklētāju izmitināšanas centrs „Mucenieki” ir izveidots Ropažu pagasta Muceniekos – 17 kilometrus no Rīgas, bijušajā Padomju armijas militārajā bāzē. Centrā var izmitināt 200 iemītniekus un tā galvenais uzdevums ir nodrošināt patvēruma meklētājus ar mājokli laikā, kamēr tiek izskatītas viņu lietas un pieņemts lēmums patvēruma lietā. Šogad līdz 16.septembrim patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā uzturējušies 34 patvēruma meklētāji. Šiem cilvēkiem no projekta līdzekļiem sniegta nepieciešamā medicīniskā palīdzība un tulkošanas pakalpojumi.

Plašāka informācija par projektu :
Ilva Ieviņa
Tālr.672829749, fakss 67201432
ilva.ievina@pmlp.gov.lv
www.pmlp.gov.lv


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ