Robežsargi aiztur nelegālo cigarešu pārvadātājus

23.11.2009

Šā gada 21.novembrī Valsts robežsardzes Daugavpils pārvaldes Kriminālizmeklēšanas dienesta amatpersonas pierobežā, uz ceļa Braslava-Daugavpils, aizturēja Latvijas pilsoni, kurš slēptā veidā mēģināja ievest cigaretes, kopumā 18740 vienības, ar Baltkrievijas akcīzes marķējumu virs atļautās normas.

 


Robežsargi apturēja Latvijas pilsoņa vadīto automašīnu VW Passat Variant, lai veiktu tās apskati. Apskates laikā slēpņos, kas bija ierīkoti zem aizmugurējā sēdekļa, bagāžas nodalījumā un automašīnas grīdā, tika konstatētas cigaretes „Премьер легкие” un „Премьер” ar Baltkrievijas akcīzes marķējumu, pavisam kopā 18740 gab.  Cigarešu aptuvenā vērtība Ls 940. Automašīna un cigaretes izņemtas. Administratīvā pārkāpuma lietas materiāli tiks nosūtīti pēc piekritības Valsts ieņēmumu dienestam.

Savukārt, dienu iepriekš, 20.novembrī, Daugavpils pārvaldes Kriminālizmeklēšanas dienesta amatpersonas uz ceļa Braslava – Daugavpils apturēja automašīnu VW Passat, kuras benzīna tvertnē tika atrastas nelikumīgi ievestas cigaretes „Magnat light”, „Magnat” un „Premjer”, pavisam kopā 4000 gab. Cigarešu aptuvenā vērtība Ls 140. Automašīna un cigaretes izņemtas, ierosināts kriminālprocess pēc KL XIX nodaļas.

Šā gada 10 mēnešos ir aizturētas 286 personas, kuras mēģināja nelikumīgi ievest 4,4 miljonus cigarešu. Pērnā gada attiecīgā laika periodā bija aizturētas 76 personas ar 628 247 cigarešu lielu daudzumu. Savukārt, šā gada novembrī ir aizturētas jau 67 personas ar 130259 gab. cigarešu, kas liecina par strauju nelikumīgas tabakas izstrādājumu pārvietošanas gadījumu palielināšanos.

Informāciju sagatavoja:
Biruta Stankeviča,
Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Preses un sabiedrisko attiecību dienesta vecākā inspektore, tālrunis 67075739, e-pasts: biruta.stankevica@rs.gov.lv          
          


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

1 komentārs

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ