Pagarina dalības laiku misijā Afganistānā

24.11.2009

Valdība šodien, 24.novembrī, pieņēmusi lēmumu pagarināt uz 6 mēnešiem Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Kriminālizmeklēšanas pārvaldes 1.nodaļas vecākā inspektora majora Andra Bērziņa dalības laiku misijā Afganistānā.

Saskaņā ar šā gada jūlijā valdībā pieņemto rīkojumu Valsts policijas amatpersonas misijas laiks Afganistānā beigtos šā gada 30.novembrī, taču, ņemot vērā Eiropas Savienības Padomes Ģenerālsekretariāta lūgumu pagarināt dalības laiku misijā, pieņemts lēmums to pagarināt līdz 2010.gada 1.jūnijam.

Lai nodrošinātu policijas misiju Afganistānā, Finanšu ministrijai valdība uzdevusi piešķirt Iekšlietu ministrijai finansējumu 2 294 latu apmērā no 2009.gada valsts budžeta apakšprogrammas „Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem”.

Jau vēstīts, ka līdzdalība Eiropas savienības civilajās ekspertu misijās ir nozīmīga Latvijas starptautisko saistību sastāvdaļa, kā arī Afganistānas drošības situācija ir ļoti sarežģīta un, kā jau iepriekš norādījusi arī Ārlietu ministrija, Latvijas iesaiste šīs valsts stabilizēšanā – gan militārā, gan civilā jomā – ir viens no prioritārajiem drošības politikas jautājumiem.

Andris Bērziņš uz policijas misiju Afganistānā tika nosūtīts ar šā gada 27.janvāra Ministru kabineta rīkojumu un tur nodarbojas ar Afganistānas policijas attīstības veicināšanu.

Sagatavoja:
Sintija Virse
Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
tel.67219363, 26368442, sintija.virse@iem.gov.lv
Čiekurkalna 1. līnija 1, k-2, Rīga, LV-1026


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ