Iekšlietu ministre Linda Mūrniece lūdz arodbiedrību atbalstu policijas darba uzlabošanā

25.11.2009

Šodien iekšlietu ministre Linda Mūrniece tikās ar policijas intereses pārstāvošajām arodbiedrībām. Tikšanās laikā pārrunāti aktuālākie iekšlietu sistēmas jautājumi, lielākā uzmanība tika pievērsta policijas darbam, par kuru pēdējā laikā saņemtas vairākas sūdzības. Tikšanās reizē piedalījās arī ministrijas un dienestu vadība, lai arodbiedrībām varētu sniegt kompetentas un izsmeļošas atbildes uz viņus interesējošajiem jautājumiem.

 


Ministre arī iesniedza arodbiedrību pārstāvjiem sarakstu ar saņemtajām sūdzībām par Valsts policijas pārstāvju rīcību un lūdza arodbiedrību atbalstu šo gadījumu izvērtēšanā. Līdzās tam arodbiedrības tika aicinātas izteikt viedokli arī par pēdējā laikā publiski izskanējušajiem gadījumiem, kuros iesaistīti Valsts policijas darbinieki, tādiem kā „Ķengaraga reindžeris”, Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes priekšnieka Artūra Vaiteika konflikts ar viņa sievu, kura risināšanā tika iesaistīti tiesībsargi, gadījums Tomsona ielā, kad policijas pārstāvji atteicās noķert zagli, aizbildinoties ar mazām algām u.c.

„Tā kā arodbiedrības pārstāv policistu intereses un šādi gadījumi nevairo policijas tēla popularitāti un mazina iedzīvotāju uzticību policijai, tad esmu aicinājusi viņus uz sadarbību, lūdzot sniegt savu vērtējumu par šiem gadījumiem. Tajā skaitā izvērt vai tajos nav bijuši iesaistīti arodbiedrības biedri, sniegt savus priekšlikumus, kādai vajadzētu būt turpmākajai rīcībai, lai tos atrisinātu, kādiem vajadzētu būt iespējamajiem soda mēriem, ja pierādītos policijas pārstāvju nolaidība, neizdarība vai vaina šajos gadījumos,” skaidro iekšlietu ministre Linda Mūrniece.

Ministre aicināja arodbiedrības savus vērtējumus sagatavot līdz 11.decembrim.
Uz nākamo tikšanās reizi, kas plānota janvāra vidū, Valsts policijai tika lūgts sagatavot informāciju par paveikto, lai risinātu arodbiedrību pieteiktās problēmas, tādas kā, apgāde ar formastērpiem, piemaksu piešķiršanas kritēriji, darbinieku tiesiskā aizsardzība, dokumentu aprite reģiona ietvaros un darba drošība un aizsardzība.

Šajā tikšanās reizē piedalījās pa vienam pārstāvim no Neatkarīgās policistu arodbiedrības, Latvijas apvienotās policistu arodbiedrības un Latvijas sabiedrisko pakalpojumu un transporta darbinieku arodbiedrības. Savukārt no Iekšlietu ministrijas puses tikšanās reizē piedalījās iekšlietu ministre, valsts sekretāre un dienestu un aģentūru vadītāji.

Sagatavoja:
Sintija Virse
Iekšlietu ministrijas
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
tel.67219363, 26368442, sintija.virse@iem.gov.lv


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

2 komentāri

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ