Iekšlietu ministres Lindas Mūrnieces apsveikums Valsts policijas 91.gadadienā un Policijas dienā

04.12.2009

Pirms 91 gada, kad tika izveidota jaunā Latvijas valsts, viens no pirmajiem tās uzdevumiem bija izveidot spēkus, kas nodrošinātu mieru un kārtību valstī, kuras teritorijā vēl arvien saimniekoja divu valstu karaspēks. Tā 1918.gada 5.decembrī sāka veidoties pirmās policijas vienības. Laika gaitā policija ir piedzīvojusi daudzas pārmaiņas, bet tās galvenais uzdevums visos laikos ir bijis nodrošināt sabiedrisko kārtību un drošību.


Šajā dienā mēs pieminam tos policistus, kas ir gājuši bojā pildot savus dienesta pienākumus. Šajā dienā mēs arī apbalvojam un suminām labākos policistus. Kāds ir labs policists? Labs policists ir sabiedrības uzticības persona, godprātīgs, apzinīgs un profesionāls savu pienākumu veicējs.

Šis mums ir bijis izdzīvošanas gads. Tāpat tas arī ir bijis lielu pārmaiņu gads, esam izmainījuši Valsts policijas struktūru un jau pāris mēnešus strādājam 5 reģionālo pārvalžu ietvaros. Katrs no Jums ikdienu saskaras ar ekonomiskās krīzes sekām - pieaug noziedzība un līdz ar to arī Jūsu darba apjoms, tai pašā laikā visi esam saskārušies ar atalgojuma samazinājumu. Nākamajā gadā mēs dzīvosim, ne vairs izdzīvosim. Nākamā gada valsts budžeta samazinājums iekšlietu nozarei ir izcīnīts tik mazs, ka mēs nesamazināsim atalgojumu iekšlietu sistēmā strādājošajiem un tiks saglabātas arī visas sociālās garantijas. Papildus meklēsim iespējas godprātīgi un uzcītīgi veiktu darbu papildus atalgot, izmantojot iespēju maksāt speciālās piemaksas.

Nākamajā gadā mums kopīgiem spēkiem ir jāpanāk sabiedrības uzticības pieaugums policijai. Šobrīd tas ir ļoti zems un to izmainīt spējat tieši Jūs ikdienā strādājot ar iedzīvotājiem. Iedzīvotāji ar Jums kontaktējas brīdī, kad ir noticis kaut kas slikts, un tāpēc viņi sagaida no policijas puses atsaucību, iejūtību, godīgu un profesionālu rīcību. Svarīga ir attieksmes maiņa. Mums nākamajā gadā nāksies pielāgoties jaunajai situācijai, nevis turpināt esošos ieradumus, jo tā ir vieglāk. Ja iedzīvotāji vakaros baidās staigāt pa ielām un jūtas apdraudēti, tad Jums nāksies vairāk patrulēt ielās nevis sēdēt mašīnās un sodīt pārkāpējus. Ja cilvēkam ir nozagti viņa pēdējie 2 lati, tad Jums nāksies šo noziegumu izmeklēt tikpat rūpīgi it kā būtu nozagti 2 tūkstoši, jo arī tie divi lati kādam cilvēkam var būt vesela bagātība un īpaša vērtība. Jūs nedrīkstēsiet teikt, ka Jums maz maksā un tāpēc nestrādāt, jo stājoties amatā Jūs esat solījušo strādāt Latvijas un līdz ar to arī tās iedzīvotāju labā. Šis ir savstarpējās palīdzības un atbalsta laiks, tikai tādā veidā mēs vairosim sabiedrības uzticību policijai un spēsim iziet no krīzes daudz stiprāki nekā mēs esam šobrīd.

Apsveicu Jūs Valsts policijas 91.gadadienā un Policijas dienā un novēlu Jums veiksmi un izdošanos, pildot amata pienākumus. Es ļoti novērtēju un cienu tos policijas darbiniekus, kas ikdienu apzinīgi, godprātīgi un profesionāli veic savus dienesta pienākumus, lai cilvēki Latvijā varētu justies droši un pasargāti.

Ar cieņu,
Iekšlietu ministre Linda Mūrniece


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ