Stiprina sadarbību noziedzības apkarošanā starp Latviju un Armēniju

08.12.2009

Šodien, 8.decembrī, Ministru kabinets atbalstīja Latvijas Republikas valdības un Armēnijas Republikas valdības līguma par sadarbību cīņā pret terorismu, organizēto noziedzību un nelegālu narkotisko vielu, psihotropo vielu un prekursoru apriti un citiem noziedzīgiem nodarījumiem projekta parakstīšanu.


Līgums paredz abu valstu kompetento iestāžu sadarbību cīņā pret terorismu, organizēto noziedzību, nelegālu narkotisko vielu, psihotropo vielu un prekursoru apriti un citiem noziedzīgiem nodarījumiem. Tā ietvaros paredzēta gan operatīvās un analītiskās informācijas apmaiņa, gan arī speciālistu apmaiņa savstarpējai apmācībai, lai iegūtu augstāka līmeņa pieredzi.

Šāds līgums tapis apzinoties, ka terorisms, organizētā noziedzība un nelegāla narkotisko vielu, psihotropo vielu un prekursoru aprite rada nopietnus draudus abu valstu drošībai, iedzīvotāju veselībai un labklājībai, politiskai, ekonomiskai un kultūrsociālai attīstībai. Lai to novērstu ir nepieciešams. ievērojot abu valstu nacionālos normatīvos aktus, nodrošināt juridiski pamatotu abu valstu sadarbību un operatīvu informācijas apmaiņu par plānotajiem vai izdarītajiem noziedzīgiem nodarījumiem.

Līgums tiks parakstīts ceturtdien, 10.decembrī, Armēnijā. Līgumu no Latvijas puses parakstīs iekšlietu ministre Linda Mūrniece un no Armēnijas puses Armēnijas Republikas Policijas priekšnieks Aliks Sargsjans (Alik Sargsyan). Pēc līguma parakstīšanas Iekšlietu ministrija to iesniegs Valsts kancelejā, kas sagatavos līgumu un likumprojektu „Par Latvijas Republikas valdības un Armēnijas Republikas valdības līgumu par sadarbību cīņā pret terorismu, organizēto noziedzību un nelegālu narkotisko vielu, psihotropo vielu un prekursoru apriti un citiem noziedzīgiem nodarījumiem” iesniegšanai Saeimā.

Sagatavoja:
Sintija Virse
Iekšlietu ministrijas
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
tel.67219363, 26368442, sintija.virse@iem.gov.lv

 


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ