Atbalsta sadarbību starp Latviju un Albāniju cīņai pret organizēto noziedzību

08.12.2009

Šodien, 8.decembrī, Ministru kabinets atbalstīja Latvijas Republikas valdības un Albānijas Republikas Ministru padomes līguma par sadarbību cīņā pret terorismu, organizēto noziedzību, nelegālu narkotisko vielu, psihotropo vielu un prekursoru apriti projekta parakstīšanu.


Parakstot šo līgumu tiks radīts juridisks pamats Latvijas sadarbībai ar Albāniju un savstarpējai palīdzībai transnacionālās organizētās noziedzības apkarošanā, paredzot konkrētus nodarījumus, ar kuriem jācīnās, kā arī darbības, kas veicamas, lai novērstu organizēto noziedzību. Šī ir iespēja praktiski attīstīt abu valstu sadarbību un tiešus sakarus starp abu pušu kompetentajām tiesību aizsardzības iestādēm, lai informācijas apmaiņa par plānotajiem vai izdarītajiem noziedzīgajiem nodarījumiem būtu operatīva.

Saskaņā ar  Ministru kabineta sēdes protokollēmumu pilnvarojums parakstīt līgumu no Latvijas Republikas valdības puses ir  Latvijas Republikas ārkārtējai un pilnvarotai vēstniecei Itālijas Republikā Astrai Kurmei.

Pēc līguma parakstīšanas Iekšlietu ministrija to iesniegs Valsts kancelejā, kas sagatavos līgumu un likumprojektu „Par Latvijas Republikas valdības un Albānijas Republikas Ministru padomes līgumu par sadarbību cīņā pret terorismu, organizēto noziedzību, nelegālu narkotisko vielu, psihotropo vielu un prekursoru apriti” iesniegšanai Saeimā.

Sagatavoja:
Sintija Virse
Iekšlietu ministrijas
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
tel.67219363, 26368442, sintija.virse@iem.gov.lv

 


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ