Paraksta Latvijas un Armēnijas starpvalstu līgumu

10.12.2009

10.decembrī notika iekšlietu ministres Lindas Mūrnieces un Armēnijas Republikas Policijas priekšnieka Alika Sargsjana (Alik Sargsyan) darba tikšanās. Tās laikā abas puses ļoti atzinīgi novērtēja šodien parakstīto starpvaldību līgumu, kas kalpos par pamatu turpmākai sadarbības attīstībai starp abu valstu policijām, it īpaši jautājumos, kas skar organizēto noziedzību.

 

Jāatgādina, ka šodien, 10.decembrī, Armēnijā parakstīts Latvijas Republikas valdības un Armēnijas Republikas valdības līgums par sadarbību cīņā pret terorismu, organizēto noziedzību un nelegālu narkotisko vielu, psihotropo vielu un prekursoru apriti un citiem noziedzīgiem nodarījumiem. Līgums dod juridisku pamatu un iespēju praktiski attīstīt sadarbību un tiešus sakarus starp abu valstu tiesībaizsardzības iestādēm. Tā ietvaros paredzēta gan operatīvās un analītiskās informācijas apmaiņa, gan arī speciālistu apmaiņa savstarpējai apmācībai, lai iegūtu augstāka līmeņa pieredzi.

Šāds līgums tapis apzinoties, ka terorisms, organizētā noziedzība un nelegāla narkotisko vielu, psihotropo vielu un prekursoru aprite rada nopietnus draudus abu valstu drošībai, iedzīvotāju veselībai un labklājībai, politiskai, ekonomiskai un kultūrsociālai attīstībai. Lai to novērstu ir nepieciešams. ievērojot abu valstu nacionālos normatīvos aktus, nodrošināt juridiski pamatotu abu valstu sadarbību un operatīvu informācijas apmaiņu par plānotajiem vai izdarītajiem noziedzīgiem nodarījumiem.

Līgumu no Latvijas puses parakstīja iekšlietu ministre Linda Mūrniece un no Armēnijas puses Armēnijas Republikas Policijas priekšnieks Aliks Sargsjans.

 

Mareks Matisons
Iekšlietu ministrijas Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas Pārvaldes vecākais referents
Tālr.: 67219213, Mob.tālr.: 28698184, mareks.matisons@iem.gov.lv
www.iem.gov.lv; twitter.com/IeM_gov_lv


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ