Linda Mūrniece tiksies ar Igaunijas iekšlietu ministru

15.12.2009

2009.gada 16.decembrī vizītē Latvijā ieradīsies Igaunijas iekšlietu ministrs Marko Pomerants ar delegāciju, lai tiktos ar iekšlietu ministri Lindu Mūrnieci un iekšlietu sistēmas dienestu vadību, kā arī lai pārrunātu aktuālos divpusējās sadarbības jautājumus. Sarunu gaitā paredzēts skart plašu jautājumu loku, tai skaitā Latvijas un Igaunijas policijas sadarbību reģionālajā līmenī.


Sarunu laikā plānots apspriest aktuālos jautājumus robežapsardzības jomā, tai skaitā robežu šķērsošanas nosacījumus ārkārtas situācijās, glābšanas dienestiem, kas dodas sniegt palīdzību robežas otrā pusē. Sarunu dalībnieki arī apspriedīs pašreizējo situāciju un problēmām imigrācijas jomā, kā arī aktualitātes informācijas sistēmu attīstīšanā un biometrijas datu izmantošanā.

Igaunijas delegāciju vadīs Marko Pomerants – Igaunijas Republikas iekšlietu ministrs. Kopā ar ministru Latviju apmeklēs arī Raivo Aeg – Drošības policijas pārvaldes Nacionālās policijas komisārs,  Raivo Küüt – Policijas pārvaldes Nacionālās policijas komisārs, Roland Peets – Robežsardzes pārvaldes ģenerāldirektors, Ain Karafin – Igaunijas Glābšanas dienesta ģenerāldirektora vietnieks un Jan Trei – Iekšlietu ministra padomnieks.

No Latvijas puses sarunās piedalīsies iekšlietu ministre Linda Mūrniece, ministrijas Valsts sekretāre Ilze Pētersone, Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieks, ģenerālis Andris Dzenis,  Valsts robežsardzes priekšnieks, ģenerālis Normunds Garbars, Drošības policijas priekšnieks, ģenerālis Jānis Reiniks un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieks, ģenerālis Ainars Pencis.

Marko Pomerants vada Igaunijas Iekšlietu ministriju no šā gada 9.jūnija. Viņa vadībā noslēgts nozīmīgs Igaunijas iekšlietu sistēmas reformas process, kas tika uzsākts jau 2007.gadā. Jaunā Igaunijas iekšlietu sistēma sāks darboties 2010.gada 1.janvārī. Reformu rezultātā Igaunijā ievērojami mazināts atbalsta funkciju īpatsvars, taču drošību un kārtību nodrošinošo speciālistu personālsastāvs skarts minimāli.


Mareks Matisons
Iekšlietu ministrijas Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas Pārvaldes vecākais referents
Tālr.: 67219213, Mob.tālr.: 28698184, mareks.matisons@iem.gov.lv
www.iem.gov.lv; twitter.com/IeM_gov_lv


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ