Linda Mūrniece: tikšanās ļauj meklēt kopīgus risinājumus

16.12.2009

Šodien Latvijas un Igaunijas iekšlietu ministru tikšanās laikā tika apspriests kā sarežģītās ekonomiskās situācijas apstākļos abās kaimiņvalstīs norit iekšlietu struktūru darba optimizācija, vienlaikus saglabājot kā prioritāro valstu iekšējo drošību. Finanšu krīzes izaicinājumi ir vieni no būtiskākajiem, iekšlietu sistēmai, tika uzsvērts sarunu laikā. Sarunu laikā tika arī apspriesta nepieciešamība iekšlietu sistēmā saglabāt kvalificētus un pieredzes bagātus darbiniekus.

 

„Gan Latvijai, gan Igaunijai ir kopīgas problēmas vairākās jomās, piemēram, transportlīdzekļu rindas uz Krievijas robežas un personu imigrācija no trešajām valstīm. Šī tikšanās bija iespēja meklēt risinājumus šīm problēmām. Līdzās tam ir vairākas jomas, kur Igaunija ir bijusi sekmīgāka, tāpēc jo īpaši vērtīgi bija uzzināt viņu pieredzi un līdzekļus, ar kādiem šie sasniegumi panākti. Šobrīd Igaunijā uz 1000 iedzīvotājiem ir 2,7 policisti, Latvijā - 4,5, tajā pašā laikā Igaunijā policistiem uzticas 80% iedzīvotāju. Šajā jomā Latvijai ir vēl daudz darba paveicams. Igaunija, tāpat kā Latvija, tikko ir pabeigusi plašu iekšlietu sistēmas reformu un bija vērtīgi uzzināt viņu pieredzi šajā jomā,” pēc tikšanās pauda iekšlietu ministre Linda Mūrniece.

„Mūsu kaimiņiem Igaunijā bija iespēja veikt strukturālo reformu lēni, pakāpeniski, laikā no 2007 gada līdz pat šai dienai. Latvijā to esam paveikuši nesalīdzināmi straujāk. Un tomēr – abās valstīs mēs sagaidām ka reforma veicinās efektīvāku, un racionālāku iekšlietu sistēmu darbu nākamajos gados,” norādīja iekšlietu ministre.

Latvijas un Igaunijas puses diskutēja par praktiskiem pasākumiem, lai atvieglotu kaimiņvalstu pārrobežas sadarbību, veicinot operatīvo dienestu reaģēšanu ārkārtas situācijās un sniedzot palīdzību robežas otrā pusē. Sarunu gaitā tika panākta konceptuāla vienošanās precizēt robežšķērsošanas kārtību glābšanas dienestos strādājošajiem, kas veic savu darbu pierobežas teritorijās. 

Sarunu gaitā tika apspriesta nepieciešamība veidot aktīvākus kompensējošos mehānismus, nodrošinot nelegālās migrācijas apkarošanu. ES iekšējās robežās netiek veikta robežkontrole un arī uz Latvijas un Igaunijas starpvalstu robežas kontroles netiek īstenotas, taču abu valstu pārstāvji pauda nepieciešamību aktīvāk veikt kopīgas patrulēšanas akcijas.

Jau vēstīts, ka šodien Latvijā ieradās Igaunijas iekšlietu ministrs Marko Pomerants ar delegāciju. Marko Pomerants vada Igaunijas Iekšlietu ministriju no šā gada 9.jūnija. Viņa vadībā noslēgts nozīmīgs Igaunijas iekšlietu sistēmas reformas process, kas tika uzsākts jau 2007.gadā. Jaunā Igaunijas iekšlietu sistēma sāks darboties 2010.gada 1.janvārī. Reformu rezultātā Igaunijā ievērojami mazināts atbalsta funkciju īpatsvars, taču drošību un kārtību nodrošinošo speciālistu personālsastāvs skarts minimāli.

Tikšanās fotomirkļos: lat/foto_un_video_galerija/foto_galerijas/?gal=17739 (foto Indulis Avotiņš)

Mareks Matisons
Iekšlietu ministrijas Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas Pārvaldes vecākais referents
Tālr.: 67219213, Mob.tālr.: 28698184, mareks.matisons@iem.gov.lv
www.iem.gov.lv; twitter.com/IeM_gov_lv

 


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ