VUGD apzinās ēkas, kuru jumti var iebrukt, neizturot sniega svaru

24.02.2010

Attēls
Attēls

Līdz ar atkušņa sākšanos un pastāvošajiem draudiem, ka atsevišķu ēku jumti var neizturēt sniega spiedienu un iebrukt, iekšlietu ministre Linda Mūrniece šodien uzdevusi Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam (VUGD), kā atbildīgajai iestādei par civilo aizsardzību, veikt profilaktiskos pasākumus, lai apzinātu un pārbaudītu potenciāli bīstamās ēkas, kuru jumti var iebrukt. VUGD darbinieki pārraudzībā esošajās teritorijās veiks pārbaudes ēkām, kuru jumtiem ir lielas platības, piemēram, lielveikali, sporta halles, angāri u.c. Objektos, kuros uz jumtiem būs biezas sniega segas un tās, iespējams, var apdraudēt cilvēku dzīvību, ēku īpašnieki tiks brīdināti par nepieciešamību tīrīt apsnigušos jumtus.

 


„Līdz ar atkušņu perioda sākšanos, pastāv reāli draudi atsevišķu ēku jumtiem neizturēt smagā sniega svaru un iebrukt, tādējādi apdraudot gan māju iedzīvotājus, gan garāmgājējus. Mums ir jādara viss iespējamais, lai mēs pēc iespējas ātrāk apzinātu potenciāli bīstamās ēkas un veiktu pasākumus, kas šos draudus novērstu,” pauž iekšlietu ministre Linda Mūrniece.

VUGD priekšnieks ģenerālis Ainars Pencis uzsver: „Mūsu dienestam ir svarīgi laikus apzināt tās ēkas, kuras, iespējams, apdraud cilvēku dzīvību, brīdināt par to ēku īpašniekus, ka nepieciešams veikt savlaicīgu jumtu tīrīšanu. Šīs potenciāli bīstamās ēkas nepieciešams apzināt, lai izvairītos no traģēdijām, jo operatīvie dienesti ir tie, kuriem jānodarbojas ar to seku likvidāciju.”

 

Sagatavoja:
Sintija Virse
Iekšlietu ministrijas
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
tel.67219363, 26368442, sintija.virse@iem.gov.lv


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ