Nosaka kritiskās infrastruktūras apzināšanas un drošības pasākumu plānošanas un īstenošanas kārtību

04.03.2010

Šodien, 4.martā, Iekšlietu ministrija iesniegusi izsludināšanai Valsts sekretāru sanāksmē Ministru kabineta noteikumu projektu „Kritiskās infrastruktūras, tajā skaitā Eiropas kritiskās infrastruktūras, apzināšanas un drošības pasākumu plānošanas un īstenošanas kārtība”.


Noteikumu projekts izstrādāts, lai savlaicīgi ieviestu Eiropas Padomes Direktīvas 2008/114/EK prasības nacionālajos normatīvajos aktos un tas paredz, ka tiek noteikta kritiskās infrastruktūras, tajā skaitā Eiropas kritiskās infrastruktūras, apzināšanas un drošības pasākumu plānošanas un īstenošanas kārtība, Ministru kabinets izveido nacionālās drošības starpinstitūciju komisiju un nosaka tās uzdevumus, tiesības, sastāvu un darbības kārtību, par nozari atbildīgā ministrija nodrošina kritiskās infrastruktūras, tajā skaitā Eiropas kritiskās infrastruktūras precīzu robežvērtību noteikšanu, kas piemērojamas pārnozaru kritērijiem, katrā atsevišķā gadījumā, kā arī komunikācijas kārtību ar Eiropas komisiju un Eiropas Savienības dalībvalstīm.

Jau vēstīts, ka lai ieviestu Eiropas Padomes Direktīvas 2008/114/EK (2008. gada 8. decembris) prasības par Eiropas Kritiskās infrastruktūras apzināšanu, noteikšanu, kā arī nepieciešamību izvērtēt aizsardzības uzlabošanu,  ir izstrādāts likumprojekts „Grozījumi Nacionālās drošības likumā”, kurā paredzēts, ka Ministru kabinets nosaka kritiskās infrastruktūras, tajā skaitā Eiropas kritiskās infrastruktūras, apzināšanas un drošības pasākumu plānošanas un īstenošanas kārtību. Šodien Saeima likumprojektu ir atbalstījusi 2.lasījumā.

Lai pārņemtu Direktīvas 2008/114/EK normas, Latvijai visi nepieciešamie pasākumi jāpabeidz līdz 2011.gada 12.janvārim.

Sagatavoja:

Sintija Virse

Iekšlietu ministrijas

Administratīvā departamenta

Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja

Tālr.: 67219363, Mob.tālr.: 26368442, sintija.virse@iem.gov.lv


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ