gerbonis Latvijas Republikas Iekšlietu Ministrija

Pārrunās gatavību iespējamiem plūdiem Jēkabpilī

09.03.2010

Rīt, 10.martā, plkst. 12.00 iekšlietu ministre Linda Mūrniece, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) priekšnieks, ģenerālis Ainars Pencis un Valsts policijas (VP) priekšnieks, ģenerālis Valdis Voins apmeklēs Jēkabpili, kur ar atbildīgajām valsts un pašvaldību institūciju amatpersonām pārrunās Jēkabpils pilsētas un tās kaimiņu novadu gatavību plūdiem un iespējamo rīcību plūdu gadījumā.

"Plūdi šogad mūs nedrīkst pārsteigt, tāpēc personīgi gribu pārliecināties par Jēkabpils un tās apkārtnes kā plūdu riska teritorijas gatavību plūdiem, par to, vai atbildīgajām institūcijām ir skaidrs redzējums un plāns, kā rīkoties plūdu gadījumā un koordinēt darbus tā, lai plūdu sekas būtu pēc iespējas mazākas,” uzsver iekšlietu ministre Linda Mūrniece.

Tikšanās laikā tiks pārrunāti jautājumi par plūdu draudu kontroli un  gatavību rīcībai plūdu gadījumā Jēkabpilī un tās kaimiņu novados, kā arī par valsts un pašvaldību institūcijām pieejamajiem materiāli tehniskajiem resursiem katrā novadā.

Iekšlietu ministre Linda Mūrniece jau iepriekš bija uzsvērusi, ka svarīga ir atbildīgo dienestu un pašvaldību gatavība, operativitāte un savstarpēji koordinēta rīcība cilvēku apziņošanā un evakuācijas nodrošināšanā plūdu gadījumā. Iedzīvotāju vislielākās bažas, atstājot savus mājokļus, ir par viņu īpašuma drošību, tāpēc tikšanās laikā tiks uzklausīti Valsts policijas un zemessardzes pārstāvji, lai pārliecinātos par viņu gatavību un rīcības plānu, kā tiks veikta patrulēšana un īpašumu apsargāšana plūdu skartajās teritorijās, lai nepieļautu īpašumu izlaupīšanu.

Līdzās tam svarīgs ir jautājums arī par visu atbildīgo institūciju darba koordinēšanu, jo šogad pirmo reizi gatavošanās iespējamiem plūdiem notiek sadarbojoties vairākiem novadiem un to atbildīgajām institūcijām nevis Jēkabpils rajona ietvaros, kā tas bija iepriekšējos gados. 

Pēc sanāksmes iekšlietu ministre Linda Mūrniece ar atbildīgajām amatpersonām apmeklēs riska teritorijas, tai skaitā no dambja apskatīs Daugavu pilsētas teritorijā.

Jēkabpils un tās kaimiņu novadu pašvaldības un atbildīgās institūcijas pārstāvēs Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs Leonīds Salcevičs, Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Raščevskis, Salas novada pašvaldības priekšsēdētāja Irēna Sproģe, Krustpils novada pašvaldības priekšsēdētājs Kārlis Pabērzs, Jēkabpils novada pašvaldības priekšsēdētājs Edvīns Meņķis, Krustpils novada pašvaldības Civilās aizsardzības speciālists Edgars Līcis un Zemessardzes 56.kājinieku bataljona komandieris Vents Kodors, kā arī VP un VUGD Jēkabpils pārvalžu pārstāvji.

Tikšanās notiks Jēkabpils pilsētas domē, Brīvības ielā 120, Jēkabpilī.

Mediju pārstāvjiem tikties ar sanāksmes dalībniekiem būs iespējams plkst. 13.15, Jēkabpils pilsētas domes telpās.

Sagatavoja:
Sintija Virse
Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
Tālr.: 67219363, Mob.tālr.: 26368442, sintija.virse@iem.gov.lv
Čiekurkalna 1.līnija 1, k-2, Rīga. LV 1026


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ