L. Mūrniece: gada pirmajos divos mēnešos ir samazinājies reģistrēto noziedzīgo nodarījumu skaits

26.03.2010

Valsts policijas apkopotā informācija liecina, ka šī gada pirmajos divos mēnešos, salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn, reģistrēto noziedzīgo nodarījumu skaits samazinājies par 14,15% jeb 1348 gadījumiem. Vislielākais samazinājums skar kriminālpārkāpumus, šogad reģistrējot par 21,09% mazāk gadījumu.


„Gada pirmie divi mēneši iezīmē pozitīvu tendenci par spīti ekonomiskajai krīzei un bažām par strauju kriminogēnās situācijas pasliktināšanos. Lai arī ekonomiskās grūtības ir atstājušas savu ietekmi, drošības situācija valstī ir stabila,” secina iekšlietu ministre Linda Mūrniece.

Salīdzinot ar analogu periodu pagājušajā gadā, par 15% jeb 1290 gadījumiem šī gada pirmajos divos mēnešos samazinājies uzsākto kriminālprocesu skaits.

„Viens no svarīgākajiem secinājumiem pēc iepazīšanās ar statistikas datiem ir tas, ka mūsu pagājušajā gadā veiktās strukturālās reformas ir bijušas pareizas un nav destabilizējušas drošības situāciju valstī. Dienestā maksimāli centāmies pasargāt tos policistus, kas strādā uz ielas un izmeklē noziegumus. Reformas visvairāk skāra atbalsta funkciju veicējus,” norāda L. Mūrniece.

Vienlaikus Mūrniece norāda, ka šogad turpinās īpašu uzmanību pievērst preventīvajiem pasākumiem, lai novērstu laupīšanas gadījumus mantkārīgiem nolūkiem. Ministre aicina arī pašus iedzīvotājus domāt par savu personīgo un īpašuma aizsardzību laikus.

Turpina L.Mūrniece: „Situāciju valstī drošības ziņā kontrolējam. To apliecina noziedzīgo nodarījumu skaita samazināšanās, arī 13.janvāris un 16.marts, kad Rīgā izdevās nodrošināt miermīlīgu pasākumu norisi un sabiedrisko kārtību un drošību pilsētā.”

 

Mareks Matisons
Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas
Pārvaldes vecākais referents
Tālr.: 67219213
mareks.matisons@iem.gov.lv
www.iem.gov.lv; twitter.com/IeM_gov_lv 


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ