Konceptuāli vienojas Iekšlietu ministrijas pakļautībā esošo iestāžu vadītājus iecelt amatā uz 5 gadiem

01.07.2010

Iekšlietu ministres Lindas Mūrnieces vadītajā sanāksmē Iekšlietu ministrijas (IEM) un tās pakļautībā esošo iestāžu vadība konceptuāli atbalstīja priekšlikumu turpmāk IEM sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes (IeVP) vadītājus apstiprināt amatā uz 5 gadiem.


„Latvijā vairāku iestāžu vadītājus ieceļ amatā uz noteiktu termiņu, tas nodrošina stabilitāti iestādes darbībā un ļauj vadītājam izveidot savas darbības ilgtermiņa stratēģiju un to arī paredzētajā termiņā realizēt. Līdzās tam arī iestāžu vadītāju amata kandidātiem būtu lielāka motivācija kandidēt uz šo amatu, jo viņu atrašanās amatā būtu atkarīga tikai no paša spējām un darbības rezultātiem nevis no izmaiņām koalīcijā un valdībā,” pauž iekšlietu ministre Linda Mūrniece.

Tāpat plānots noregulēt arī procedūru, kādā tiek apstiprināts iestādes vadītāja pienākuma vietas izpildītājs, ja attiecīgās iestādes vadītājs tiek atstādināts no amata pienākumu izpildes vai atbrīvots no amata. Šādā situācijā Ministru kabinets pēc atbildīgā ministra ieteikuma apstiprina attiecīgās iestādes vadītāja pienākumu izpildītāja kandidatūru no iestādes vietnieku vidus līdz atstādināšanas termiņa beigām vai līdz jauna iestādes vadītāja iecelšanai.

Ministrijas un iestāžu vadītāji ir arī konceptuāli vienojušies paplašināt to personu loku, kuri ir tiesīgi kandidēt uz iestādes vadītāja amatu. „Plašāks kandidātu loks ļauj atrast vislabāko iespējamo vadītāju,” uzsver iekšlietu ministre Linda Mūrniece.

Sanāksmes dalībnieki vienojās noteikt, ka uz VP, VRS un VUGD vadītāja amatu varēs kandidēt persona, kurai ir akadēmiskā vai otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība un, kuras izdienas laiks Iekšlietu ministrijas sistēmā nav īsāks par desmit gadiem vai, kuras dienesta (darba) pieredze valsts pārvaldē iestādes vadītāja amatā ir ne mazāka par pieciem gadiem.

Grozījumi par iestāžu vadītāju iecelšanu uz 5 gadiem attiektos uz Drošības policijas (DP), Valsts policijas (VP), Valsts robežsardzes (VRS), Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) un IeVP vadītājiem.

Sanāksmes dalībnieki vienojās līdz 21.jūlijam rakstiski saskaņot likuma grozījumus un tad tālāk tos virzīt uz Valsts sekretāru sanāksmi.


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ