L.Mūrniece: demokrātiskā valstī armija neapsargā Saeimu

01.07.2010

No šodienas Saeimas deputātu un Saeimas Prezidija, kā arī Saeimas institūciju un objektu aizsardzību un apsardzi nodrošina Iekšlietu ministrijai (IEM) pakļautībā esošās iestādes.


„Demokrātiskā valstī armijai nav jānodrošina deputātu un Saeimas objektu apsardze. Tāpēc lēmumu par Saeimas apsardzes uzticēšanu Iekšlietu ministrijas iestādēm uzskatu par pareizu strukturālo reformu pēc būtības un funkciju izvērtējuma loģisku rezultātu,” uzsver iekšlietu ministre Linda Mūrniece.

Saskaņā ar 21.jūnijā Ministru kabinetā (MK) pieņemtajiem grozījumiem MK noteikumos „Par A kategorijas kritiskās infrastruktūras fiziskās drošības pasākumu nodrošināšanas īstenotāju noteikšanu” un rīkojuma projektā Nr. 808 „Par Valsts policijas apsargājamajiem objektiem”, Saeimas objektu apsardzi no 1.jūlija nodrošina Valsts policijas amatpersonas.

„Valsts policijas darbiniekiem tā ir papildus atbildība un uzticība, kas no mūsu puses piešķirta. Esmu pārliecināta, ka viņi to pilnībā attaisnos. Jaunie Saeimas apsargi ir izgājuši nopietnu apmācību kursu un pilnībā sagatavoti jaunajiem darba pienākumiem,” norāda L.Mūrniece.

Lai IEM sekmīgi nodrošinātu Saeimas objektu apsardzes funkciju, Valsts policija sadarbībā ar Valsts policijas koledžu izstrādāja un 3 mēnešu garumā realizēja profesionālās pilnveides izglītības programmu „Valsts objektu apsardze”. Vakar, 30.jūnijā, kvalifikācijas apliecības par sekmīgu profesionālās pilnveides izglītības programmas „Valsts objektu apsardze” absolvēšanu saņēma 70 kadeti.

Saskaņā ar 21.jūnijā MK pieņemtajiem grozījumiem MK noteikumos "Kārtība, kādā Drošības policija veic aizsargājamo amatpersonu aizsardzību (apsardzi)", no šodienas Saeimas deputātu un Saeimas Prezidija, kā arī Saeimas uzaicinātos ārvalstu un starptautisko organizāciju pārstāvju apsardzi nodrošinās Drošības policijas amatpersonas.

Sagatavoja:
Mareks Matisons
Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas
Pārvaldes vecākais referents
Tālr.: 67219213
mareks.matisons@iem.gov.lv www.iem.gov.lv;
twitter.com/IeM_gov_lv; www.draugiem.lv/IeM-gov-lv 
Čiekurkalna 1.līnija 1, k-2, Rīga. LV 1026


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ